Založ si blog

Poslanci za SaS a OĽaNO na nás občanov – voličov podávajú trestné oznámenie

 

Aj keď ako bežný občan Slovenskej republiky od istého času sklamaný politickým dianím vo svojom blízkom a vzdialenom okolí tlač už nečítam a iba sporadický medzi inými programami v rozhlase a televízii som donútený sledovať aj tu časť vysielania čo sa týka politiky. Tak som sa dnes 15 februára 2022  medzi inými nechtiac dozvedel, že poslanci za stranu SaS a stranu OĽaNO podávajú na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre vyhrážky zo spáchania trestného činu šírenia poplašnej správy, podnecovania a ohováranie. Na spresnenie uvádzajú, že vyhrážky sa vraj týkajú iba tých 79 poslancov, ktorí hlasovali za „Obrannú dohodu“ s USA ktorá aj napriek po búrlivých  občianskych demoštáciach proti tejto dohode bola nedávno prijatá slovenským parlamentom. Aj keď osobne som doteraz nepochopil o čom je ta Obranná zmluva medzi SR a USA je, keď sme členmi vojenského paktu NATO. Viem jedno, že aj  napriek masívnemu odporu občanov – voličov bola 79 poslancami NR SR táto nepotrebná zmluva schválená čo pohoršilo až 70% Slovákov. Keďže som tiež občan a volič tak som tejto správe neodolal prečo poslanci za hore uvedené strany podávajú na mňa a ostatných občanov trestne oznámenie, lebo okrem kritiky podľa občanov – voličov za zradne hlasujúcich poslancov som sa nikde nedopátral aby niekto z nás občanov – voličov sa niekomu vyhrážal, alebo šíril poplašne správy. A čo som podľa dostupných verejne dostupných materiálov zistil:

Poslanec je verejná osoba v zastupiteľskom zbore určitého demokratického štátu a zastupuje svojich občanov. V našom slovenskom prípade to znamená, že je poslanec SNR je osoba verejne známa a všetky nacionálie a informácie všetne životopisu sú pre každého občana – voliča verejne dostupne. V doposiaľ neexistujúcom kódexe /vraj sa pripravuje/ poslanca vraj bude aj okrem iného klauzula, že my občania – voliči budeme mať právo poznať ako naši poslanci pracujú. Za dobré skutky ich môžeme pochváliť, ale za zle kritizovať. A práve toto sa na Slovensku deje, občania Slovenska po odhlasovaní „Obrannej zmluvy,“ zistili, že slovenskí poslanci hlasovali proti záujmu väčšiny občanov – voličov tak sú nespokojní. Svoju nespokojnosť dávajú najavo tým, že ich verejne, ale aj mediálne slovne aj písomne pranierujú dávajúc im na vedomie svoju nespokojnosť nad ich hlasovaním na čo podľa Ústavy SR majú plné právo.

Takže vážení poslanci za SaS a OĽano slovenského parlamentu prehodnoťte svoje podávanie trestných oznámení GP SR a kriminalizovaní nás občanov voličov lebo tým vaším neuváženým činom uniesť na seba kritiku za podľa nás občanov – voličov za vašu nekvalitnú poslaneckú činnosť sa dopúšťate politickej a fašistickej genocídy proti nám občanov Slovenska za ktorú budete až príde čas skutočnej demokracie a spravodlivosti braní na zodpovednosť.

 

 

Sláva víťazom, česť porazeným

09.05.2024

Dnes ráno keď som si robil prehľad správ hľadal som nejaký článok ktorý by mi priblížil včerajšie oslavy Dňa víťazstva. A hneď na prvej strane ma upútal nadpis: „Kedysi by ani muche neublížil. Teraz slávny ukrajinský spevák hovorí, že ruským vojakom odsekáva hlavy, ruky i nohy.“ Zmrazilo ma, začal som čítať. Pozrel som na autora článku, neveril som vlastným [...]

Čo nám vzal a priniesol po 35 rokoch kapitalizmus

28.03.2024

Druhou svetovou vojnou rozvrátená Európa v májových dňoch roku 1945 jasala. Európania verili, že prichádza večný mier a národy pri riešení svojich konfliktoch už nikdy nesiahnu po zbraniach. Ale opak bol pravdou, Európa sa rozdelila vznikli dva protichodné tábory. Západ ktorý oslobodili Američania budovali osvedčený kapitalizmus a východ ktorý oslobodil Sovietsky zväz sa [...]

Ondrej Nepela športovec ktorý oslnil svet

22.01.2024

Dnes 22.1.2024 si športový svet pripomína nedožité 73 narodeniny najlepšieho slovenského športovca dvadciatého storočia Ondreja Nepelu. S krasokorčuľovaním začal už v detstve, keď ako sedemročný pri televíznom prenose z majstrovstiev sveta v krasokorčuľovaní začal pred televíznou obrazovkou napodobňovať krasokorčuliara Karola Divína. Jeho rodičia v ňom objavili [...]

SR prezident Pellegrini inaugurácia BAX

Pellegrini: Chcem byť silnou hlavou štátu, využijem svoje politické skúsenosti

16.06.2024 14:07

Nový prezident Peter Pellegrini považuje za svoju výhodu skutočnosť, že ako prvý politik v novodobej histórii zastával všetky tri najvyššie politické funkcie.

varechovy protest, protest proti interrupciam, umele prerusenie tehotenstva, interrupcie,

Interrupcií je na Slovensku najmenej za tri dekády. Ministerka zdravotníctva zvažuje schválenie interrupčnej tabletky

16.06.2024 12:35

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková si nechá v otázke interrupčnej tabletky poradiť od koaličných partnerov.

väzeň, väzenie, mreže

V ruskej base zajali väzni dvoch dozorcov. Zasiahli špeciálne jednotky, útočníkov zabili

16.06.2024 11:40

Skupina šiestich mužov sa v nedeľu vo väzenskej väznici v Rostove na Done na juhozápade Ruska zmocnila dvoch dozorcov.

migranti na poľsko-bieloruskej hranici

Nemci zaznamenali už dve tisícky nelegálnych migrantov, ktorí prešli cez Bielorusko

16.06.2024 11:20

Nemecká spolková polícia za prvých päť mesiacov tohto roka zaregistrovala 2215 nelegálnych migrantov, ktorí do krajiny dorazili tzv. bieloruskou cestou.