Založ si blog

Poslanci za SaS a OĽaNO na nás občanov – voličov podávajú trestné oznámenie

 

Aj keď ako bežný občan Slovenskej republiky od istého času sklamaný politickým dianím vo svojom blízkom a vzdialenom okolí tlač už nečítam a iba sporadický medzi inými programami v rozhlase a televízii som donútený sledovať aj tu časť vysielania čo sa týka politiky. Tak som sa dnes 15 februára 2022  medzi inými nechtiac dozvedel, že poslanci za stranu SaS a stranu OĽaNO podávajú na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre vyhrážky zo spáchania trestného činu šírenia poplašnej správy, podnecovania a ohováranie. Na spresnenie uvádzajú, že vyhrážky sa vraj týkajú iba tých 79 poslancov, ktorí hlasovali za „Obrannú dohodu“ s USA ktorá aj napriek po búrlivých  občianskych demoštáciach proti tejto dohode bola nedávno prijatá slovenským parlamentom. Aj keď osobne som doteraz nepochopil o čom je ta Obranná zmluva medzi SR a USA je, keď sme členmi vojenského paktu NATO. Viem jedno, že aj  napriek masívnemu odporu občanov – voličov bola 79 poslancami NR SR táto nepotrebná zmluva schválená čo pohoršilo až 70% Slovákov. Keďže som tiež občan a volič tak som tejto správe neodolal prečo poslanci za hore uvedené strany podávajú na mňa a ostatných občanov trestne oznámenie, lebo okrem kritiky podľa občanov – voličov za zradne hlasujúcich poslancov som sa nikde nedopátral aby niekto z nás občanov – voličov sa niekomu vyhrážal, alebo šíril poplašne správy. A čo som podľa dostupných verejne dostupných materiálov zistil:

Poslanec je verejná osoba v zastupiteľskom zbore určitého demokratického štátu a zastupuje svojich občanov. V našom slovenskom prípade to znamená, že je poslanec SNR je osoba verejne známa a všetky nacionálie a informácie všetne životopisu sú pre každého občana – voliča verejne dostupne. V doposiaľ neexistujúcom kódexe /vraj sa pripravuje/ poslanca vraj bude aj okrem iného klauzula, že my občania – voliči budeme mať právo poznať ako naši poslanci pracujú. Za dobré skutky ich môžeme pochváliť, ale za zle kritizovať. A práve toto sa na Slovensku deje, občania Slovenska po odhlasovaní „Obrannej zmluvy,“ zistili, že slovenskí poslanci hlasovali proti záujmu väčšiny občanov – voličov tak sú nespokojní. Svoju nespokojnosť dávajú najavo tým, že ich verejne, ale aj mediálne slovne aj písomne pranierujú dávajúc im na vedomie svoju nespokojnosť nad ich hlasovaním na čo podľa Ústavy SR majú plné právo.

Takže vážení poslanci za SaS a OĽano slovenského parlamentu prehodnoťte svoje podávanie trestných oznámení GP SR a kriminalizovaní nás občanov voličov lebo tým vaším neuváženým činom uniesť na seba kritiku za podľa nás občanov – voličov za vašu nekvalitnú poslaneckú činnosť sa dopúšťate politickej a fašistickej genocídy proti nám občanov Slovenska za ktorú budete až príde čas skutočnej demokracie a spravodlivosti braní na zodpovednosť.

 

 

Páni politici nezašli ste už zo strašení občanov priďaleko?

31.10.2022

Helloween, helloween, toto frekventovaná anglické slovo týchto dni preniká do povedomia občanov Slovenska aby v jeho priaznivcoch vzbudilo pomyselný strach na ktorom sa jeho ľudia zabávajú. Helloweeský ošiaľ sledujeme v televíznych a rozhlasových reklamách. Helloweenskými postavami strašidiel a iných príšer sú vyzdobene obchodné centra, školy a iné verejne [...]

RTVS praje ruskej lokomotíve Sergej veľa zdravia

28.10.2022

Jedno ráno pri pravidelnom rannom vysielaní Slovenského rozhlasu moderátor relácie zahlásil: Dnes je 22 októbra 2022 a meniny ma Sergej. Vysvetlil poslucháčom, že príslušné meno je gréckeho pôvodu, znamená to sluha, alebo pomocník podotkol, že meno je najčastejšie používané v Rusku. Po tomto vysvetlení moderátor vždy popraje veľa zdravia všetkým nositeľom [...]

Čo si asi myslia ukrajinské a ruské matky. ..

03.10.2022

…na rozhodnutie urýchleného prijatia Ukrajiny do NATO v mene bezvýznamnej krajiny na východe Európy ktorej za pomoci svojich tútorov vládne jedná malá pani prezidentka. Túto otázku si určite kladie veľa bežných slovenských občanov ktorým je posvätný život v mieri, lebo z tým rozhodnutím nás naša pani prezidentka aj z ostatnými vojnychtivcami zaťahuje do [...]

Jaroslav Haščák

Premiér: Obvinenie Haščáka dokazuje slobodu OČTK. Podľa Fica ide o varovanie Kollárovi

01.12.2022 14:17

Je to snaha ukázať, ako "maká" minister Mikulec, tvrdí Peter Pellegrini. Kolíková je rada, že sa v trestnom stíhaní pokračuje ďalej.

rusko

Agh nemá vedomosť, že by Rusko plánoval vraždu Volzovej

01.12.2022 14:07

Obžalobe z prípravy vraždy čelia Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ, prezývaný Kýbel, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan.

SR Bratislava Politika Koalícia Kríza Bôrik

Matovič o Sulíkovej snahe povaliť vládu: Dno. Premiéra šéf SaS prekvapil

01.12.2022 13:41, aktualizované: 13:48

Sulík ide povaliť tretiu protikorupčnú vládu, uviedol premiér Heger.

Topolcianky, zrebcin, sestnast zaprah, lipicany, kone,

Slovensko má deviaty zápis v UNESCO. Uspel chov koní

01.12.2022 12:44, aktualizované: 13:18

O zápise do prestížneho svetového zoznamu sa rozhodlo v marockom Rabate.