Založ si blog

Západ Slovákov klame keď tvrdí, Rusko potrebuje vojnu

 

 

Tvrdenie Západu, že je súčasný svetový agresor je Rusko je bohapustá manipulácia a klamanie Slovákov a ostatných východných európskych národov. Určite z týmto tvrdením si niekto z mojich čitateľom položí otázku prečo tak hovorím? Pracovne prežil niekoľko rokov na ruskom území a často som sa stretával z obyčajnými ľuďmi tak viem o čom hovorím. Ruský národ, ale nielen on, tykalo sa to väčšiny národov celej vtedajšej východnej aj západnej Európy prežil kruté časy v období Prvej svetovej vojny 1914 – 18. Po skončení I.SV vojny v Európe zavládol mier, ale  Rusko  dostalo ešte ďalší zničujúci bonus. Proletársku revolúciu a následné občiansku vojnu v rokoch 1917 – 21 ktorá totálne zničila ich krajinu. Po dvadsiatich rokoch sa tragická situácia v Európe zopakovala. Nemecko napriek tomu, že malo z vtedajším ZSSR zmluvu o neútočení sklamalo. Po bleskovom obsadení západnej Európy v roku 1941 napadlo vtedajšie územie ZSSR a doslova vypálilo Ukrajinu, Bielorusko a európsku časť Ruska až po rieku Volgu. V II. SV vojne zahynulo okolo 55 miliónov občanov sveta a Rusov a národov žijúcich v ich spoločnom vtedajšom štáte zahynulo podľa odhadov vyše 25 miliónov. Nemyslite, že to boli obrovské obete prečo Rusi vojnu nechcú?

 

Pri tomto malom exkurze do storočnej európskej a ruskej histórie by som chcel našim vojnovo chtivým mladým politikom ktorých sme pri posledných voľbách zvolili do čela nášho štátu a ako sa zdá, že históriu nášho malého Slovenska tak ako sa ľudovo hovorí poznajú „iba z rýchlika,“ pripomenúť jednu skutočnosť:

 

Občania žijúci v terajšej Slovenskej republiky už dvakrát za posledné storočie ako votrelci vojaci vstúpili na územie terajšieho oficiálneho Ruska.

Prvýkrát to bolo v tzv. Veľkej vojne v rokoch 1914-18 ešte v rámci tohto štátneho útvaru ako vojaci Rakúsko – Uhorska a druhýkrát ako vojaci tzv. Slovenského štátu v II. SV v rokoch 1941 – 45 ako spojenci fašistického Nemecka a ich európskych satelitov. V obidvoch vojnových konfliktoch Slováci svojich vodcov Rakúsko – Uhorského cisára a Nemeckého Hitlera sklamali proti svojim bratom nebojovali tak ako oni predpokladali. Vojnu sabotovali a polovička ich pri prvej príležitosti prebehla do zajatia k nepriateľovi to je k Rusom a časť sa ich naspäť sa vracali ako osloboditelia. Teraz ako členovia vojenskej aliancie NATO sa Slovanskí vojaci znova pripravujú na vojnu z Ruskom v ktorom budú znova za cudzie zaujmi prelievať krv, ale nemajú šancu Rusko poraziť.

 

Aké poučenie s toho historického faktu plynie pre nás Slovákov a dnešnú vypätú situáciu na území Ukrajiny medzi Ruskom a USA, NATO a ostatnými slovanskými národmi? Západu a USA v nijakom prípade nejde o hájenie demokracie Ukrajine z dosadenou bábkovou vládou. Západu vždy išlo a ide o zničenie Slovanov a im je jedno koľko nás zahynie, len keď oni dosiahnu svoj tisicročný cieľ, ktorý si dal už Hitler vykynožiť Slovanov a dostať sa k ich územnej rozlohe nerastnému bohatstvu .

Tak pozor na tieto historické skúsenosti slovenskí páni ministri slovenskej vlády si dobré premyslite.  Lebo chyby dejín, keď vodcovia Západných štátov zle odhadnú svoje vojnové chúťky a ich vykonávatelia Slovania ich potom sklamú sa radí a často opakujú…“

 

 

 

Páni politici nezašli ste už zo strašení občanov priďaleko?

31.10.2022

Helloween, helloween, toto frekventovaná anglické slovo týchto dni preniká do povedomia občanov Slovenska aby v jeho priaznivcoch vzbudilo pomyselný strach na ktorom sa jeho ľudia zabávajú. Helloweeský ošiaľ sledujeme v televíznych a rozhlasových reklamách. Helloweenskými postavami strašidiel a iných príšer sú vyzdobene obchodné centra, školy a iné verejne [...]

RTVS praje ruskej lokomotíve Sergej veľa zdravia

28.10.2022

Jedno ráno pri pravidelnom rannom vysielaní Slovenského rozhlasu moderátor relácie zahlásil: Dnes je 22 októbra 2022 a meniny ma Sergej. Vysvetlil poslucháčom, že príslušné meno je gréckeho pôvodu, znamená to sluha, alebo pomocník podotkol, že meno je najčastejšie používané v Rusku. Po tomto vysvetlení moderátor vždy popraje veľa zdravia všetkým nositeľom [...]

Čo si asi myslia ukrajinské a ruské matky. ..

03.10.2022

…na rozhodnutie urýchleného prijatia Ukrajiny do NATO v mene bezvýznamnej krajiny na východe Európy ktorej za pomoci svojich tútorov vládne jedná malá pani prezidentka. Túto otázku si určite kladie veľa bežných slovenských občanov ktorým je posvätný život v mieri, lebo z tým rozhodnutím nás naša pani prezidentka aj z ostatnými vojnychtivcami zaťahuje do [...]

Vatikán SR Prezidentka Pápež Audiencia

Čaputovú po dvoch rokoch opäť prijme pápež František

01.12.2022 15:10, aktualizované: 15:13

Prezidentka bude rokovať aj so štátnym sekretárom Svätej stolice Pietrom Parolinom.

Zuzana Čaputová

Prezidentka Čaputová podpísala novelu, ktorou sa zvýšia platy lekárov

01.12.2022 14:38

Po schválení zákona v parlamente a podpise memoranda s vládou k riešeniu situácie v zdravotníctve už viaceré nemocnice potvrdili stiahnutie výpovedí.

Jaroslav Haščák

Premiér: Obvinenie Haščáka dokazuje slobodu OČTK. Podľa Fica ide o varovanie Kollárovi

01.12.2022 14:17

Je to snaha ukázať, ako "maká" minister Mikulec, tvrdí Peter Pellegrini. Kolíková je rada, že sa v trestnom stíhaní pokračuje ďalej.

rusko

Agh nemá vedomosť, že by Rusko plánoval vraždu Volzovej

01.12.2022 14:07

Obžalobe z prípravy vraždy čelia Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ, prezývaný Kýbel, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan.