Založ si blog

Vraj sa to stalo, ale nemáme to overené. . .

 

Tak, alebo podobné sa začínajú od 24 februára 2022 takmer všetky dôležité správy o dianí na Ukrajine v slovenských, ale aj iných európskych masovokomunikačných prostriedkov. Rozhlas, televízie, printové ale je virtuálne média na nás bežných občanov bez prestávky denne v noci chrlia priam hororové vojnové scény a tzv. argumenty jedinej pravdy, pochádzajúcej iba z jedného toho správneho a neomylného zdroja. Vraj za všetko to zlo môže agresívne Rusko a vraj ich beštiálny,  krvilačný, vojnový zločinec ruský prezident Putin. Či je to ta jediná a správna pravda si musí každý posúdiť sám. V tomto článku nechcem rozoberať príčiny a priebeh tejto pre nás všetkých nepotrebnej vojny ktorú každý rozumný človek odsúdi, ale chce poukázať a dôveryhodnosť týchto správ a pravdy kde sa tvorcovia týchto správ a novinári sa vo väčšej miere odvolávajú na slovíčka vraj, údajne a jednoduchú koncovú vetu: Nemáme to overené. Chcem uviesť iba dva prípady kde tzv. vraj pravda bola po čase vyvrátená ako klamstvo.

Po dvojročnom bezduchom iba nútené prežívanom živote v čase koróny plnom obmedzení zbavovania základných ľudských práv, strašenia si už bežní občania zvykli na strach priam zo všetkého a pristúpili na jednotnú pravdu o epidémii ktorú nám predkladali naši mocipáni. Ľudia síce otupeli, ale neprestali sa báť o svoj život. Ako zázrakom všetko to čím nás mocipáni udržiavali v strachu dva roky akoby zázračným dátumom 24.2.2022 pominulo. Aj podľa odborníkov, že to vraj nič vážne nebolo. Ja, ale aj státisíce mojich spoluobčanov sa touto skutočnosťou potešili, že aj naši mocipáni sa môžu mýliť a pravda je niekde inde. Ale nastalo čosi nové ešte hrôzostrašnejšie ako koróna a to apokalypsa vojny. Keď slovenské správy o vojne znova začínajú a končia slovami vraj, údajne a nemáme to overené začal som nad tým rozmýšľať. Kde je ta pravda, lebo podľa vysvetlenia hrôzostrašnej epidémie koróny nie všetko čo sa v skutočnosti dialo bolo tou pravdou ktorú ako občania máme právo vedieť.

V súvislosti s nie celkom hodnovernou pravdou o epidémii koróny a hore uvedenými slovnými frázami som si spomenul na situáciu spred takmer dvadsať rokmi kedy veľká Zámorská mocnosť začala vyhladzovaciu vojnu zo státisícovými obeťami slovami: Vraj Irak ma pojazdné laboratória a vyrába atómové zbrane a nakoniec to pravda nebola. Preto som si overil čo v skutočnosti znamenajú toľko frekventované  slova tak často používane v našich médiách.

Slovo vraj a jemu podobné údajne podľa slovníka sú slovným druhom častice, ktorým hovoriaci, alebo píšuci naznačuje, že reprodukuje výpoveď niekoho iného, prípadne jeho myšlienky, názory, alebo osobnú mienku ktorou chce poslucháča, alebo čitateľa presvedčiť. Na Slovensku máme na túto zložitú definíciu slova vraj a údajne niekoľko výstižných prísloví napr. Čo sa babe prisnilo to povedala, alebo zmodernizované podľa ľudovej agentúry JPP. /Jedna pani povedala…/

Podľa týchto kľúčových slov ktoré nám predkladajú oficiálne zdroje bežný občan neraz pochybuje o skutočnej pravde ktorú iba zo svojej životnej skúsenosti dedukuje možno aj zle a tak vznikajú rôzne konšpiračné teórie za ktoré po ich vyslovení vraj občan môže byť za svoju pravdu, alebo názor potrestaný až doživotným trestom. Tak už iba na záver chcel by som sa opýtať kompetentných ľudí ktorí tvoria tieto správy ako sa my bežný občania mame dopracovať k pravde a vierohodnosti keď nás bežných občanov odstavili od iných zdrojov inpretacie udalosti ktoré sa v skutočnosti dejú okolo nás?

 

Ondrej Nepela športovec ktorý oslnil svet

22.01.2024

Dnes 22.1.2024 si športový svet pripomína nedožité 73 narodeniny najlepšieho slovenského športovca dvadciatého storočia Ondreja Nepelu. S krasokorčuľovaním začal už v detstve, keď ako sedemročný pri televíznom prenose z majstrovstiev sveta v krasokorčuľovaní začal pred televíznou obrazovkou napodobňovať krasokorčuliara Karola Divína. Jeho rodičia v ňom objavili [...]

Slovenské zdravotníctvo zlyháva, robte už niečo páni politici

19.11.2023

Pri výročí 17 novembri keď časť poväčšine mladých ľudí pod vplyvom ideologickej a mediálnej propagácie v týchto dňoch ospevuje výdobytky tzv. Nežnej revolúcie ako slobodu slova, možnosť voľného cestovania a pod. To je v poriadku, ale treba tým mladým a poväčšine ešte zdravým ľuďom povedať, že nech sa majú na pozore, lebo na Slovenku dejú veci ktoré nám, ale v [...]

RTVS vzchopte sa povedzte občanom o 17 novembri celú pravdu

17.11.2023

Už od samotného rána 17. Novembra 2023 svojim stálym poslucháčom pri príležitosti štátneho sviatku SR tzv. Zamatovej revolúcie verejnoprávna RTVS prostredníctvom Slovenského rozhlasu vymýva mozgy o kladoch čo nám bežným občanom tento štátny prevrat priniesol. O tom čo nám spomínaný politický prevrat zobral o tom verejnoprávna RTVS taktne mlčí čim nás svojich [...]

orbán

Bábka, prisluhovač, guľôčkové pero Orbána. Maďarská opozícia reaguje na nominanta Fideszu na prezidenta

22.02.2024 23:26

Strana Momentum sa nemieni zúčastniť na "parlamentnom cirkuse Fideszu, v ktorom zvolia nasledujúce guľôčkové pero Orbána Viktora.

protest farmárov

Menej kontrol, miernejšie „úhorovanie“. Brusel v reakcii na protesty zjednoduší farmárom život

22.02.2024 22:58

Európska komisia predstavila návrhy na zjednodušenie administratívnej záťaže pre poľnohospodárov.

navaľnyj

Radnica v Moskve nepovolila pochod na pamiatku Nemcova a Navaľného, argumentuje covidom

22.02.2024 21:59

Na zhromaždenia chodili tisíce ľudí. Ruské úrady však čoraz častejšie a pod rôznymi zámienkami zakazujú ľuďom zhromažďovať sa.

Mark Rutte

Vyzerá to ako hotová vec. Stoltenberga na čele NATO zrejme nahradí holandský premiér

22.02.2024 21:07

Bruselský server Politico napísal, že Rutte si už zaistil podporu dvoch tretín členských štátov Aliancie.