Založ si blog

Slovensko krajina neobmedzených možnosti

 

Na časy tzv. štyridsať ročnej totality ako naši slovenskí, ale aj iní novinári a veční omieľači klamstiev a poloprávd na adresu spoločenského systému pernamentne pri každej možnej príležitosti brízgaju som si spomenul na vtedajší slogan propagovaný západnými rozhlasovými stanicami: „Amerika krajina neobmedzených možnosti,“ určite v tom čase to bola aj pravda. Európa po II. Svetovej vojne a porážke nemeckého nacionalizmu sa vzmáhala ekonomický, ale aj morálne po utrpených vojnových škodách, delila sa politický a spoločenský. Vo východnej časti Európy, ale aj život niektorých krajín Ázie sa pod vplyvom našich východných osloboditeľov začal rodiť socializmus, nový spoločenský poriadok ktorý nám bol cudzí a tak veľa ľudí z ním nesúhlasilo snažili sa z neho uniknúť a práve Amerika ako krajina neobmedzených možnosti emigrantom poskytovala prácu, zázemie a veľa ľudí sa tam uchytilo. Ako mladý muž som sa neraz zamyslel nad týmto veľavravným sloganom ktorý ovplyvňoval myslenie nespokojencov z nastoleným socialistickým systémom vo vtedajšom Československu a zamyslel. Nejaký čas som bol tým sloganom ovplyvnený, ale nakoniec všetko zostalo iba pri plánoch a ja som zostal verný svojej vtedajšej aj terajšej vlasti a žil život bežného človeka. Ukončil som vzdelanie, našiel prácu, založil rodinu skrátka prežil som pol života v tzv. totalite a už pol života,  v tzv. demokracii Po týchto rokov môžem bilancovať a napriek kladom a záporom v obidvoch spoločenských formáciách som prežil bežný život podobný väčšiny svojich spoluobčanov. V posledných dvoch rokoch terajšej rôznofarebnej vlády som prišiel na to,  že časy sa zmenili. Nie Amerika, ale naše mlade Slovensko je tou krajinou neobmedzených možnosti, len si predstavte keď vo vtedajšej Amerike sa bežný našinec dostal do pozície dobré zarábajúceho robotníka, šoféra, alebo nejakého predáka na stavbe tak to bolo terno, ale teraz pri vládnutí tejto pandemickej vlády sa na Slovensku môže dostať oveľa vyššie.

Neveríte?, len pár malých skutočných príkladov:

Z neznámej aj keď peknej ženy sa všelijakými zákulisnými ťahmi v médiách stane prezidentka, zo šikovnej dílerky omamných prostriedkov cez média  stane bohatá celebrita ktorej tlieska pol národa. Z človeka ktorý celý život podvádzal, žil iba pre pomstu svojim  protihráčom a k tomu sfalšoval diplomovú prácu sa stane predseda vlády z bývalého veksláka a vyznávača mnohoženstva predseda parlamentu, z kaderníka a plagiátora diplomovej práce  minister školstva. No povedzte nezaslúži si to naše Slovensko cestný názov: „Krajina neobmedzených možnosti,“ alebo je to naopak?

Spomienky na socializmus

21.05.2023

Pod tým to názvom nejaká skupina českých blogerov-manipulátorov na Facebooku píše tematické články ktoré ilustruje dobovými obrázkami ako sa nám ťažko a primitívne žilo za socializmu v rokoch 1948 až 1989. Ukazujú nám aké veci sme si kupovali ako sme sa obliekali, aké sme mali nábytky a podobne. Nebolo by na tom nič zle, lebo históriu štátu, národa, ale aj [...]

RTVS prekrúcači historických faktov

11.04.2023

Dnes utorok 11.4.2023, 6.35 v rannej relácii Dobrého rána paní redaktorka programu pri spomienka významných historických udalosti pripadajúcich na tento dátum zahlásila: Pred 78 rokmi ukrajinské a rumunské vojska oslobodili mesto Martin, čo súdny človek musí sa nad tým pozastaviť, lebo je to vedome klamanie poslucháčov slovenského rozhlasu a prekrúcanie historických [...]

Nastáva devalvácia mieru

10.02.2023

So slovom mier som sa stretol ako malý školák koncom päťdesiatych rokov minulého storočia. Vždy po skončení večernej modlitby ku ktorej nás deti viedla moja mama ktorá aj zo starými rodičmi a jej súrodencami prežili a prešli peklom II. SV. Povojnový mier bol pre ich generáciu vykúpením po zverstvách čo do ich života priniesol fašizmus a neskôr v našom kraji aj [...]

Hanssen

Bývalý agent FBI Hanssen, ktorý donášal Rusom i Sovietom, zomrel vo väznici

06.06.2023 07:02

Na oplátku dostal z Kremľa 1,4 milióna dolárov a diamanty.

vojna na Ukrajine, Bachmut

ONLINE: Ofenzíva či len zvýšená aktivita? Bachmut je opäť v centre pozornosti. Kachovská priehrada je zničená

06.06.2023 06:00, aktualizované: 06:52

Ukrajinské jednotky zvýšili svoju bojovú aktivitu, Kyjev však o ofenzíve zatiaľ nehovorí. Rusko tvrdí, že odráža útoky. Opäť sa bojuje o Bachmut.

Michal Palkovič

Palkovič prosí Pentu, aby nerobila negatívnu reklamu VšZP. Ani zdravotníkom by nemali platiť priveľa

06.06.2023 06:00

Penta tvrdila, že VŠZP diskriminuje svojich poistencov. Poisťovňa tvrdí, že Bory sú schopné poskytnúť starostlivosť len na „úrovni mestskej polikliniky“.

Bešeňová, obec, Liptov

Rarita na Liptove: V Bešeňovej prudko rastie počet obyvateľov. Čo je za tým?

06.06.2023 05:00

Kým inde bojujú s poklesom obyvateľstva, obec Bešeňová zaznamenala za ostatné roky jeho prudký nárast – počet sa takmer zdvojnásobil.