Založ si blog

Vojnoví štváči nechajte Rusko na pokoji. . .

 

Dnes ráno 8.9.2021 keď som si otvoril svoju niekedy tak obľúbenú Pravdu a povrchne som si prešiel niekoľko bežných článkov  zastavil som sa pri obsiahlom rozhovore slovenského publicistu Andreja Matišáka pod názvom: „Aj starý tank dokáže zabiť…,“ na tému súčasného vojenského zbrojenia Ruska v ktorom autor položil niekoľko otázok Johanovi Norbergovi zo švédskej agentúry pre obranný výskum. Z troch otázok ma zaujala jedna z nich kde sa pán Matišák pýta švédskeho analytika: Nakoľko  dokáže Západ čítať vojenské úmysly Moskvy a aké je veľké nebezpečenstvo vojny z Ruskom?  Nakoľko na dnešný deň pripadá aj zahájenie blokády Leningradu nemeckým Wermachtom a jeho satelitmi som sa zamyslel nad touto tak závažnou témou vojny, ničenia a vraždenia a chcel by som pánovi novinárovi a všetkým jemu podobným povedať svoj názor:

Pán Matišák a všetci vojny chtiví páni. Starajte sa o svoj národ a jeho problémy a nechajte Rusko na pokoji. Rusko počas jeho existencie vždy niekto na jeho území napadol ale slovanský duch národa a spolupatričnosti sa proti votrelcom vždy ubránil. Rusko vedené cárom Petrom Veľkým dokázalo pri Poltave poraziť v osemnástom storočí európsku koalíciu vedenú Švédskom. Začiatkom 19 storočia dokázalo partizánskou vojnou vyprášiť Napoleona. Začiatkom 20 storočia prežilo revolúciu a občiansku vojnu porazilo kontrarevolúciu vedenú USA a napokon v štyridsiatich rokoch minulého storočia aj nemecký fašizmus. Za pomoci spojencov rozbili Hitlerovi jeho tisícročnú ríšu oslobodili polovicu Európy. Za obrovských ľudských a materiálnych obetí nastolili mier ktorý si užívame už vyše sedemdesiat rokov. Rusko si už zničujúcich vojen na svojom území užilo dosť a ďalšiu vojnu na svojom území nepotrebuje a ani dobyvačné vojny nechce. Skúste pán Matišák nad jedným zo skorších výrokom ruského prezidenta Putina porozmýšľať:

„Keď Západ chce bojovať tak nech sa páči, ale nie na území Ruska,“ potom vy a vaši kumpáni prečo Rusko zbroji pochopíte. Keď ste nepochopili tak vám pošepnem, zbroji aby ubránil mier pre nás bežných ľudí a vám a všetkým vojnochtivým vyvrheľom dal poriadnu príučku.

Spomienky na socializmus

21.05.2023

Pod tým to názvom nejaká skupina českých blogerov-manipulátorov na Facebooku píše tematické články ktoré ilustruje dobovými obrázkami ako sa nám ťažko a primitívne žilo za socializmu v rokoch 1948 až 1989. Ukazujú nám aké veci sme si kupovali ako sme sa obliekali, aké sme mali nábytky a podobne. Nebolo by na tom nič zle, lebo históriu štátu, národa, ale aj [...]

RTVS prekrúcači historických faktov

11.04.2023

Dnes utorok 11.4.2023, 6.35 v rannej relácii Dobrého rána paní redaktorka programu pri spomienka významných historických udalosti pripadajúcich na tento dátum zahlásila: Pred 78 rokmi ukrajinské a rumunské vojska oslobodili mesto Martin, čo súdny človek musí sa nad tým pozastaviť, lebo je to vedome klamanie poslucháčov slovenského rozhlasu a prekrúcanie historických [...]

Nastáva devalvácia mieru

10.02.2023

So slovom mier som sa stretol ako malý školák koncom päťdesiatych rokov minulého storočia. Vždy po skončení večernej modlitby ku ktorej nás deti viedla moja mama ktorá aj zo starými rodičmi a jej súrodencami prežili a prešli peklom II. SV. Povojnový mier bol pre ich generáciu vykúpením po zverstvách čo do ich života priniesol fašizmus a neskôr v našom kraji aj [...]

Hanssen

Bývalý agent FBI Hanssen, ktorý donášal Rusom i Sovietom, zomrel vo väznici

06.06.2023 07:02

Na oplátku dostal z Kremľa 1,4 milióna dolárov a diamanty.

Kachovka

ONLINE: Rusi odpálili Kachovskú priehradu, Ukrajina evakuuje. TASS:

06.06.2023 06:00, aktualizované: 08:11

Ukrajinské jednotky zvýšili svoju bojovú aktivitu, Kyjev však o ofenzíve zatiaľ nehovorí. Rusko tvrdí, že odráža útoky. Opäť sa bojuje o Bachmut.

Michal Palkovič

Palkovič prosí Pentu, aby nerobila negatívnu reklamu VšZP. Ani zdravotníkom by nemali platiť priveľa

06.06.2023 06:00

Penta tvrdila, že VŠZP diskriminuje svojich poistencov. Poisťovňa tvrdí, že Bory vedia poskytnúť starostlivosť len na „úrovni mestskej polikliniky“.

Bešeňová, obec, Liptov

Rarita na Liptove: V Bešeňovej prudko rastie počet obyvateľov. Čo je za tým?

06.06.2023 05:00

Kým inde bojujú s poklesom obyvateľstva, obec Bešeňová zaznamenala za ostatné roky jeho prudký nárast – počet sa takmer zdvojnásobil.