Založ si blog

Vojnoví štváči nechajte Rusko na pokoji. . .

 

Dnes ráno 8.9.2021 keď som si otvoril svoju niekedy tak obľúbenú Pravdu a povrchne som si prešiel niekoľko bežných článkov  zastavil som sa pri obsiahlom rozhovore slovenského publicistu Andreja Matišáka pod názvom: „Aj starý tank dokáže zabiť…,“ na tému súčasného vojenského zbrojenia Ruska v ktorom autor položil niekoľko otázok Johanovi Norbergovi zo švédskej agentúry pre obranný výskum. Z troch otázok ma zaujala jedna z nich kde sa pán Matišák pýta švédskeho analytika: Nakoľko  dokáže Západ čítať vojenské úmysly Moskvy a aké je veľké nebezpečenstvo vojny z Ruskom?  Nakoľko na dnešný deň pripadá aj zahájenie blokády Leningradu nemeckým Wermachtom a jeho satelitmi som sa zamyslel nad touto tak závažnou témou vojny, ničenia a vraždenia a chcel by som pánovi novinárovi a všetkým jemu podobným povedať svoj názor:

Pán Matišák a všetci vojny chtiví páni. Starajte sa o svoj národ a jeho problémy a nechajte Rusko na pokoji. Rusko počas jeho existencie vždy niekto na jeho území napadol ale slovanský duch národa a spolupatričnosti sa proti votrelcom vždy ubránil. Rusko vedené cárom Petrom Veľkým dokázalo pri Poltave poraziť v osemnástom storočí európsku koalíciu vedenú Švédskom. Začiatkom 19 storočia dokázalo partizánskou vojnou vyprášiť Napoleona. Začiatkom 20 storočia prežilo revolúciu a občiansku vojnu porazilo kontrarevolúciu vedenú USA a napokon v štyridsiatich rokoch minulého storočia aj nemecký fašizmus. Za pomoci spojencov rozbili Hitlerovi jeho tisícročnú ríšu oslobodili polovicu Európy. Za obrovských ľudských a materiálnych obetí nastolili mier ktorý si užívame už vyše sedemdesiat rokov. Rusko si už zničujúcich vojen na svojom území užilo dosť a ďalšiu vojnu na svojom území nepotrebuje a ani dobyvačné vojny nechce. Skúste pán Matišák nad jedným zo skorších výrokom ruského prezidenta Putina porozmýšľať:

„Keď Západ chce bojovať tak nech sa páči, ale nie na území Ruska,“ potom vy a vaši kumpáni prečo Rusko zbroji pochopíte. Keď ste nepochopili tak vám pošepnem, zbroji aby ubránil mier pre nás bežných ľudí a vám a všetkým vojnochtivým vyvrheľom dal poriadnu príučku.

Udavači, kajúcnici nové celebrity

12.08.2021

Keď som pred niekoľkými rokmi o problematike udavačstva a udavačov z radou politikov, bezpečnostných a justičných zložiek, ale aj mimo nich v našej malej slovenskej spoločnosti tu na Pravde písal som ani len netušil, že tento druh podlej činnosti sa bude naďalej rozširovať a za podpory médií sofistikovať. Udavačstvo ktorému už sme stihli dať aj [...]

Československé spartakiády neboli iba komunistický výmysel

23.06.2021

Články o slovenskej politike presýtenej nenávisťou medzi stranami, pandémiou Kovid 19, politický boj medzi koalíciou a opozíciou, každodennými aférami o zatýkaní nepohodlných politikov začínajú nás bežných ľudí už unavovať. Ako bloger sa už dlhšiu dobu sa snažím vyhnúť týmto nechutným témam ktoré nám bežným ľuďom prinášajú iba stres a neistotu. [...]

Prvomájové zamyslenie: Je Slovensko šťastné?

01.05.2021

Dnes v to upršané prvomájové ráno, mesiaca lásky z regionálneho rádia znie ľubozvučná melódia pri ktorej sa spevák vyznáva aké je naše rodné Slovensko krásne a šťastne. Svojimi slovami ktoré sa pekne rýmujú nás ubezpečuje, že je to zem našich predkov, ale aj nás a našich deti. Dvihol som hlavu od rozčítaného časopisu a započúval som sa do melódie a jej slov [...]

SIS / Slovenská informačná služba /

SIS označila tvrdenia, že robí nadprácu, za konšpiračné teórie

18.09.2021 08:31

Uvedené konšpirácie vychádzajú pravdepodobne z absolútneho nepochopenia zákona o SIS, tvrdí Slovenská informačná služba.

Afganistan, USA, dron

Útočili v Kábule na teroristov, zabili civilistov. USA sa za útok ospravedlnili

18.09.2021 08:06

Desať civilistov, z toho sedem detí, zomrelo koncom augusta po útoku dronom omylom, priznali Spojené štáty a ospravedlnili sa.

koronavírus, COVID-19

ONLINE: Nemci držia deltu na uzde, Ukrajine hrozí vlna úmrtí

18.09.2021 07:50, aktualizované: 09:19

Počty novo nakazených v Nemecku sú z týždňa na týždeň nižšie, ale aj pred rokom po poklese v rovnakom období došlo k prudkému nárastu.

Ekológia, reality

Šéf OSN varuje: Svet je na ceste ku katastrofickému otepleniu

18.09.2021 06:55

Zlyhanie pri znížení globálnych emisií posúva svet na "katastrofickú" cestu k otepleniu o 2,7 stupňa Celzia, varoval šéf OSN António Guterres.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 718133x
Priemerná čítanosť článkov: 9575x

Autor blogu

Kategórie