Založ si blog

Vojnoví štváči nechajte Rusko na pokoji. . .

 

Dnes ráno 8.9.2021 keď som si otvoril svoju niekedy tak obľúbenú Pravdu a povrchne som si prešiel niekoľko bežných článkov  zastavil som sa pri obsiahlom rozhovore slovenského publicistu Andreja Matišáka pod názvom: „Aj starý tank dokáže zabiť…,“ na tému súčasného vojenského zbrojenia Ruska v ktorom autor položil niekoľko otázok Johanovi Norbergovi zo švédskej agentúry pre obranný výskum. Z troch otázok ma zaujala jedna z nich kde sa pán Matišák pýta švédskeho analytika: Nakoľko  dokáže Západ čítať vojenské úmysly Moskvy a aké je veľké nebezpečenstvo vojny z Ruskom?  Nakoľko na dnešný deň pripadá aj zahájenie blokády Leningradu nemeckým Wermachtom a jeho satelitmi som sa zamyslel nad touto tak závažnou témou vojny, ničenia a vraždenia a chcel by som pánovi novinárovi a všetkým jemu podobným povedať svoj názor:

Pán Matišák a všetci vojny chtiví páni. Starajte sa o svoj národ a jeho problémy a nechajte Rusko na pokoji. Rusko počas jeho existencie vždy niekto na jeho území napadol ale slovanský duch národa a spolupatričnosti sa proti votrelcom vždy ubránil. Rusko vedené cárom Petrom Veľkým dokázalo pri Poltave poraziť v osemnástom storočí európsku koalíciu vedenú Švédskom. Začiatkom 19 storočia dokázalo partizánskou vojnou vyprášiť Napoleona. Začiatkom 20 storočia prežilo revolúciu a občiansku vojnu porazilo kontrarevolúciu vedenú USA a napokon v štyridsiatich rokoch minulého storočia aj nemecký fašizmus. Za pomoci spojencov rozbili Hitlerovi jeho tisícročnú ríšu oslobodili polovicu Európy. Za obrovských ľudských a materiálnych obetí nastolili mier ktorý si užívame už vyše sedemdesiat rokov. Rusko si už zničujúcich vojen na svojom území užilo dosť a ďalšiu vojnu na svojom území nepotrebuje a ani dobyvačné vojny nechce. Skúste pán Matišák nad jedným zo skorších výrokom ruského prezidenta Putina porozmýšľať:

„Keď Západ chce bojovať tak nech sa páči, ale nie na území Ruska,“ potom vy a vaši kumpáni prečo Rusko zbroji pochopíte. Keď ste nepochopili tak vám pošepnem, zbroji aby ubránil mier pre nás bežných ľudí a vám a všetkým vojnochtivým vyvrheľom dal poriadnu príučku.

Keď história slovenským mocným prekáža

11.09.2022

Hovorí sa, že národ ktorý nepozná a čo viac neváži si svoju históriu nie je hoden byť národom. Na tieto slova klasika myslím dosť často a hlavne vtedy keď sa z rôznych ideologických či nenávistných príčin kdekoľvek vo svete prekrúcajú dejiny a búrajú sa pamätníky historických osobnosti, alebo rôznych historických udalosti ktoré tvorili a ovplyvňovali [...]

Sloboda slova, vrchol demokracie

16.06.2022

Náhodou som si dnes ráno prezrel v stredajšej /15.6.2022/ Pravde článok „Facebook zrušil Blahovo stránku.“ V dnešnej zvláštnej dobe je to už pre mňa, ale aj iných občanov Slovenska nič neobvykle, lebo sme si už všetci akosi zvykli, že vládna moc ako by sa bála niečoho neviditeľného, že všetko čo aj v malých náznakov je zamerané proti jej praktikám [...]

Najmenej 50 až 100 ľudí zomiera denne. . .

23.05.2022

„Dnes najmenej 50 až 100 ľudí denne môže umierať na najťažšom smere vojny na východe Ukrajiny kde vojaci bránia náš štát, našu nezávislosť,“ vyhlásil prezident Ukrajiny pri stretnutí z novinármi. Toto sa deje v súčasnosti vo vojne z Ruskom ktorá na Ukrajine začala po tzv. Majdane v roku 2014 napadnutím odštiepeneckých republík Donbaskej a Luhanskej ľudovej [...]

Vladimir Putin

Putin uznal, že počas mobilizácie došlo k chybám. Vyzval na ich nápravu

29.09.2022 20:50

Ruský prezident uviedol, že je potrebné zamerať sa na prípady, keď úrady nesprávne povolali do zbrane napríklad chronicky chorých alebo mužov, ktorí presiahli branný vek.

Matovič

Matovič nemá mentálnu výbavu byť politikom, tvrdí politológ

29.09.2022 18:45

Finacmajster Matovič dokázal v záverečnej reči rozprávať bez prestávky viac ako dve hodiny. Pourážal opäť všetkých a tvrdí, že Fico bude ako Kadyrov.

veľvyslankyňa Holandska na Slovensku Gabriella Sancisiová

Ohrození ako sudcovia? Rezort kultúry chce chrániť novinárov

29.09.2022 18:30

Ministerstvo kultúry pozvalo odborníkov z Holandska, aby sa podelili o svoje skúsenosti v oblasti ochrany novinárov.

mikulec

SaS nebude iniciovať odvolávanie Mikulca, Sulík vylučuje dohody

29.09.2022 16:28, aktualizované: 18:43

Matovič uviedol, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 764256x
Priemerná čítanosť článkov: 8785x

Autor blogu

Kategórie