Založ si blog

Udavači, kajúcnici nové celebrity

 

Keď som pred niekoľkými rokmi o problematike udavačstva a udavačov z radou politikov, bezpečnostných a justičných zložiek, ale aj mimo nich v našej malej slovenskej spoločnosti tu na Pravde písal som ani len netušil, že tento druh podlej činnosti sa bude naďalej rozširovať a za podpory médií sofistikovať. Udavačstvo ktorému už sme stihli dať aj priliehavejší názov „kajúcnictvo“ ako nový druh obživy určitých ľudí som prirovnal k novému druhu povolania neštítiaceho sa akémukoľvek podlému jednanie. Vtedy som predpokladal a veril, že tento druh podlosti bude zanikať, ale zrejme som sa mýlil. On nezaniká, ale za podpory najvyšších predstaviteľov štátu expanduje do obludných rozmerov kde vražda, podraz a krivopísažnictvo sa stáva pracovnou metódou proti svojim politickým oponentom. Určite mi bude niekto oponovať, že udavačstvo a udavači nie je nič nové a ma pravdu. Udavačstvo ako čierna niť sa tiahne celými ľudskými dejinami, je a bolo od nepamäti len sa nevyslovovalo nahlas a udavači nikdy neboli nijakými hrdinami ako to propagujú súčasne politické špičky za podpory tzv. nezávislých médií.

V poslednom čase keď svet sa ocitá v pazúroch akejsi pandémie sa naša demokracia a ľudské práva falošne posilňujú, ľudí v ktorí v udavačstve niekedy aj nevlastnou vinou a neraz aj z donútenia pribúda. Udavači dobrovoľní aj tí z prinútenia nemusia študovať, len treba mať povahu z hrošou kožou a počúvať svojich chlebodarcov. Toto hanlivé povolanie, keď ním človeka tak nazveme, alebo slovom podobného druhu, ale z rovnakým obsahom sa v svetových dejinách vyskytuje od prvých počiatkoch ľudskej civilizácie za vzor by sme im mohli dať Judáša Iškarionského ktorý za povestných tridsať strieborných zradil Ježiša Krista. Nositeľmi tohto ponižujúceho povolania sú ľudia neštítiac sa nijakej podlosti. Ľudia slúžiaci tejto profesii,  čestnými  ľuďmi zatracovanej, určitou časťou ľudskej populácie ospevovanov,  neraz potrebnej pre jej naplnenie mocenských, ekonomických, ale aj iných nečestných ambícii politikov, mocných oligarchov, ľudí bez akýchkoľvek morálnych a ľudských zábran idúc aj cez mŕtvoly, len aby si splnili svoj sen potopenia svojich oponentov a získania nadvlády nad ostatnými. Udavači si svoje prostriedky k dosiahnutiu cieľa nevyberajú pre nich morálka a česť neznamená nič, zrada a podraz sú ich pracovnou metódou, nedbajúc, že svojim prospechom zničia existenciu iných. Predstava toho, že takí ľudia, keď ich vôbec môžeme nazvať ľudí žijú v našej spoločnosti a kedykoľvek môžu na nás zaútočiť svojimi nečestnými metódami, môžu nás umlčať, zničiť naše životy, len aby oni dosiahli svoj cieľ u bežných občanov vyvoláva  hrôzu, ale zdá sa, že neustálym presviedčanie národa masovo – komunikačnými prostriedkami, že „čierne je biele a biele čierne“ i na túto skutočnosť si pomalí zvykáme a podľahneme dezinformáciám, polopravdám, ale neraz aj lžiam . Dokonca až tak, že vo vrcholnej demokracii kde máme zaručené občianske slobody,  slobodu slova  začíname považovať  týchto nečestných ľudí za hrdinov spravili sme z nich celebrity, poskytujúc im mediálny priestor, urobili sme z nich nadľudí vzdávaním pôct im a tým ktorým slúžia aj keď mi ostatní vieme, ale bojíme sa nahlas povedať, že sú to podliaci.

Sloboda slova, vrchol demokracie

16.06.2022

Náhodou som si dnes ráno prezrel v stredajšej /15.6.2022/ Pravde článok „Facebook zrušil Blahovo stránku.“ V dnešnej zvláštnej dobe je to už pre mňa, ale aj iných občanov Slovenska nič neobvykle, lebo sme si už všetci akosi zvykli, že vládna moc ako by sa bála niečoho neviditeľného, že všetko čo aj v malých náznakov je zamerané proti jej praktikám [...]

Najmenej 50 až 100 ľudí zomiera denne. . .

23.05.2022

„Dnes najmenej 50 až 100 ľudí denne môže umierať na najťažšom smere vojny na východe Ukrajiny kde vojaci bránia náš štát, našu nezávislosť,“ vyhlásil prezident Ukrajiny pri stretnutí z novinármi. Toto sa deje v súčasnosti vo vojne z Ruskom ktorá na Ukrajine začala po tzv. Majdane v roku 2014 napadnutím odštiepeneckých republík Donbaskej a Luhanskej ľudovej [...]

Čo sme to za ľudia?

28.04.2022

Takú, alebo podobnú otázku si musel položiť aspoň trochu vnímavý občan sledujúc včera popoludní 27.4.2022 parlamentnú rozpravu slovenského zákonodarného zboru. Práve rečniaci opozičný poslanec stojac za rečníckym pultom ktorý nabral odvahy a poukazoval na nezákonnosti slovenskej justičnej a policajnej mašinérie kde na skutočných príkladov zadržaných [...]

Hlinikáreň Slovalco

Zamestnanec hlinikárne: Nálada je biedna. Ľudí posielajú pracovať mimo regiónu

18.08.2022 11:25

O zásadnom kroku informovali predstavitelia spoločnosti v stredu. Scelár, že Slovalco bude v budúcom roku vyrábať primárny hliník, je podľa nich takmer vylúčená.

uzana Čaputová / Peter Peťko /

Čaputová vymenovala Petra Peťka za predsedu Štatistického úradu

18.08.2022 11:05

Prezidentka v príhovore uviedla, že štatistické dáta a zistenia by podľa prezidentky mali byť nevyhnutnými podkladmi na prijímanie ekonomických i politických rozhodnutí.

nový zéland telá v kufri

Desivý nález. Novozélandská rodina vydražila staré kufre. Našla v nich pozostatky patriace deťom

18.08.2022 10:33

Pozostatky dvoch detí sa v kufroch pravdepodobne nachádzali niekoľko rokov.

Zásah polície, advokátska kancelária

Kvôli policajnej razii v advokátskej kancelárii sa obracajú na Ústavný súd

18.08.2022 10:26

Advokátska kancelária, kde v utorok zasahovala Národná kriminálna agentúra sa chystá kvôli prehliadke svojich priestorov obrátiť na Ústavný súd. Tvrdia, že bola protiústavná. Priebehom prehliadky je znepokojená aj Slovenská advokátska komora.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 758791x
Priemerná čítanosť článkov: 8823x

Autor blogu

Kategórie