Založ si blog

Zídeme sa v krematóriu občania. . .

 

Každý z nás občanov Slovenska si uvedomuje, že žijeme zvláštnu dobu tzv. dobu pandémiu,  ktorú sme si bežní ľudia tejto planéty Zem pred rokom ani nevedeli predstaviť nieto ešte zažiť, ale ako sa zdá prispôsobujeme sa slovenskému porekadlu. „ Nikdy nebolo tak zle aby nebolo horšie.“ Aj keď sme sporadický z našich médií počuli o nejakých epidémiách niekde ďaleko v Afrike, tak sme sa tým veľmi nezaoberali, lebo nás sa to nejako nedotýkalo. Všetko to sme začali vnímať až pred rokom keď to priamo začalo ohrozovať nás samotných. Pozvoľne sme uzneseniami našej vlády prostredníctvom médií začali prispôsobovali danej realite keď sa táto kovidová pliaga začala zmocňovať  nás samotných sme sa väčšina z nás snažili byť zodpovední a plniť rozhodnutia štátnych orgánov.

Aj keď sa ako občan tohto štátu sa v rámci zachovania duševného zdravia pokiaľ môžem v poslednom čase vyhýbam sledovaniu každodenného masírovania nás občanov negatívnymi  a niekedy až hororových správ ohľadom covidu 19 ma tento morbídny titulok napadol dnes v nedeľu ráno pri nechcenom počúvaní ranných rozhlasových správ.

Pozrime sa čo sa to vlastne na tom Slovensku deje? Po lete roku 2020 akoby našej vláde a ich orgánom po rôznych chaotických rozhodnutiach živených našimi objektívnymi médiami začal dochádzať dych. Všeobecná panika z budúcnosti ktorá sa šíri medzi ľuďmi po vyhlásení akoby vojnového stavu prináša do života strach o seba, blízkych, ale aj ako ďalej  ktorý naše média média stále stupňujú. Neviem komu to prospieva,  ale mám dojem, že je to všetko akoby bol záujem nejakej vrchnosti držať občanov v napätí a poslušnosti. Po zneisťovaním už tak vystresovaných občanov o nedostatku nemocničných lôžok prichádza nová Jóbova zvesť. Čerstvý príklad šírenia strachu našimi médiami je tzv. kríza pohrebných služieb a nedostatok pohrebných kapacít našich krematórií.

Ospravedlňujem sa svojim čitateľom, že takou témou sa zaoberám v nedeľu, ale nedalo mi aby som si pre zvedavosť  nepozrel dostupnú štatistiku úmrtnosti na Slovensku za posledných desať rokov do roku 2019. Zistil som, že priemer ročnej úmrtnosti na rôzne choroby, poranenia a pod. sa pohybuje medzi číslom 52 až 53 tisíc ročne. Po prepočte dňami  priemerne zomrie na Slovensku 145 ľudí denne. V čase pandémie u nás je štatistický hlásených okolo sto úmrtí iba na covid 19. K tejto štatistike aby bola objektívna mi chyba celková úmrtnosť ktorá by určite prispela k reálnemu stavu úmrtnosti v súčasnej dobe na Slovensku a tým aj k ukľudneniu občanov, ale naše média to robia naopak znova vnášajú medzi ľudí strach a paniku, lebo to vyzerá tak ako by sme už všetci mali zomrieť, ale mi naopak chceme žiť a tešiť sa naďalej.

Prvomájové zamyslenie: Je Slovensko šťastné?

01.05.2021

Dnes v to upršané prvomájové ráno, mesiaca lásky z regionálneho rádia znie ľubozvučná melódia pri ktorej sa spevák vyznáva aké je naše rodné Slovensko krásne a šťastne. Svojimi slovami ktoré sa pekne rýmujú nás ubezpečuje, že je to zem našich predkov, ale aj nás a našich deti. Dvihol som hlavu od rozčítaného časopisu a započúval som sa do melódie a jej slov [...]

Rusko vojnu nepotrebuje kto tvrdí opak klame

24.04.2021

Možno si niekto z mojich čitateľom položí otázku prečo tak hovorím? Vzhľadom na to, že som pracovne prežil niekoľko rokov na ruskom území a často som sa stretával z obyčajnými ľuďmi tak viem o čom hovorím. Ruský národ, ale nielen on, tykalo sa to väčšiny národov celej vtedajšej Európy na západe aj východe prežil kruté časy v období Prvej svetovej [...]

„Chyby dejín sa radi a často opakujú. . . „

07.04.2021

„Chyby dejín sa radi a často opakujú…“. Tato silná veta hlavného protagonistu z protivojnového románu „Dragún jeho veličenstva,“ vojaka dvanásteho dragúnskeho c.k. regimentu Franca od spisovateľa Miroslava Majerníka ma napadla v týchto po sviatočných dňoch po televíznom zhliadnutí poľského vojnového filmu natočeného podľa historických skutočnosti od [...]

minister financií Eduard Heger

Sme bližšie k životu pred pandémiou, no nad vírusom sme ešte nevyhrali, uviedol v príhovore premiér

15.05.2021 20:41

Niekoľkomesačné obmedzenie sociálnych kontaktov, nosenie rúšok, zvýšená hygiena a masívne očkovanie prinášajú vytúžené výsledky, poznamenal premiér.

vrtuľník / pomoc /

Vodič spadol s autom do rokliny, pomáhať mu musel vrtuľník

15.05.2021 18:54

Po šmyku padal vodič s vozidlom približne 300 metrov do strmej rokliny neďaleko Vyšnej Boce.

Iveta Lazorová

Lazorová: Populizmus zdravotníctvu nepomôže. Zmeny sa prejavia o 10 rokov

15.05.2021 18:00

Bez zásadnej personálnej reformy hrozí podľa šéfky komory sestier Ivety Lazorovej kolaps celého systému zdravotníctva.

nemecko protest izrael

Iránsky minister zrušil návštevu Rakúska, kritizoval vyvesenie vlajky Izraela

15.05.2021 17:34

Rozhodnutie prišlo po tom, ako úrad rakúskeho kancelára a ministerstvo zahraničia vyvesili izraelskú zástavu na znak solidarity.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 705131x
Priemerná čítanosť článkov: 9793x

Autor blogu

Kategórie