Založ si blog

Slovenské zdravotníctvo zlyháva, robte už niečo páni politici

Pri výročí 17 novembri keď časť poväčšine mladých ľudí pod vplyvom ideologickej a mediálnej propagácie v týchto dňoch ospevuje výdobytky tzv. Nežnej revolúcie ako slobodu slova, možnosť voľného cestovania a pod. To je v poriadku, ale treba tým mladým a poväčšine ešte zdravým ľuďom povedať, že nech sa majú na pozore, lebo na Slovenku dejú veci ktoré nám, ale v tom negatívnom zmysle priniesla toľko ospevovaná Nežná revolúcia a raz sa tej ospevovanej dobroty dožijú aj oni.

Po 34 rokov abstraktnej demokracie okrem rozkladu slovenskej ekonomiky, medziľudských vzťahov, školstva sociálnej sféry sa najvýraznejšie rôznymi reformami zdevastovalo bývalé Československé zdravotníctvo. Rozbila sa vybudovaná sieť zdravotníckej postupnosti kde každý občan podľa bydliska, alebo pracoviska mal svoje zaradenie a uloženú zdravotnú dokumentáciu: Príchodom súkromných poisťovni do zdravotníctva sa porušili obvodné, alebo podnikové zdravotnícke strediska, Okresné UNZ, Krajské UNZ až po špičkové celoštátne zdravotnícke kliniky kde  každý občan-pacient nehľadiac na finančné liečebné náklady bol podľa potreby liečený tak aby nemocnicu opustil čo v najlepšom zdravotnom stave. Toto všetko sa v záujme zisku súkromných poisťovni, ale aj zdravotníckych zariadení  okrem minimálnej siete štátnych zdravotníckych zariadení nahradilo súkromnými ambulanciami všeobecných lekárov, špecialistoch a súkromných nemocníc kde je pri výbere lekára pacient odkázaný sám na seba bez toho aby vedel kde sa ma obrátiť aby bol kompletne liečený. Týmto počinom sa znížila dostupnosť zdravotníckej starostlivosti, oddialili sa zákroky a väčšia časť bežných občanov, pacientov dostáva na okraj sociálneho ponížená, zúfalstva predčasnej straty života, len preto, že sa nedožijú termínu lekárskeho zákroku na ktorí boli objednaní. Ba dokonca sú prípady, že si potencionálný pacienti vo svojej bezradnosti sami siahnu na život.

O tom, že ľudia potrebujúci akútnu zdravotnícku pomoc a naše rozdrobené sa nesystematické zdravotníctvo to nerieši svedči aj posledný prípad mladej rodiny z obce Veľký Lom ktorý otriasol celým Slovenskom, kde mladý murár Radoslav v bolestiach a na liekoch čakajúc na operáciu kĺbu nezniesol svoje fyzické utrpenie a obesil. V psychickej bolesti nad stratou svojho druha a otca ich spoločnej dcérky mladá mamička Viktória najprv udusila ich spoločnú dcérku Emmu a sama ukončila na tej istej hrade svoj život aj ona. Politici všetkých znepriatelených strán zanechajte svoje žabomyšie vojny, zamyslite sa a začnite riešiť problémy aj bežných ľudí.

RTVS vzchopte sa povedzte občanom o 17 novembri celú pravdu

17.11.2023

Už od samotného rána 17. Novembra 2023 svojim stálym poslucháčom pri príležitosti štátneho sviatku SR tzv. Zamatovej revolúcie verejnoprávna RTVS prostredníctvom Slovenského rozhlasu vymýva mozgy o kladoch čo nám bežným občanom tento štátny prevrat priniesol. O tom čo nám spomínaný politický prevrat zobral o tom verejnoprávna RTVS taktne mlčí čim nás svojich [...]

Do večnosti odišiel Karel Schwarzenberg

13.11.2023

Ale v prvom rade zomrel človek aj keď šľachtic, knieža Karel Schwarzenberg, bývali minister vlády bratského českého národa. Všetci ktorí sme ho poznali osobne, alebo prostredníctvom médií ako človeka by sme sa mali skloniť nad majestátom smrti bez ohľadu na to čo vo svojom pozemskom živote knieža Schwarzenberg urobil, alebo neurobil a vzdať mu poctu. Mali by sme to robiť [...]

RTVS nás klame a porušuje svoje poslanie

11.11.2023

Za posledné nešťastne roky vlády zvláštneho zoskupenia politických strán na Slovensku na čele z OĽANO klesala spravodajská objektivita verejnoprávnej RTVS na toľko, že sa z nej stala priam stoka hoaxov, poloprávd. RTVS za pomoci zrejme nekompetentného vedenia dosadeného z tohto zvláštneho politického zoskupenia sa zliala do podradného bulváru a tak som sa ako bežný [...]

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Slovensko pri riešení migrácie a azylu v EÚ má svoje červené čiary

05.12.2023 18:48

Minister vnútra sa zúčastnil na zasadnutí Rady EÚ pre vnútorné veci v Bruseli.

rtvs, mlynská dolina

RTVS príde o peniaze, ministerka Šimkovičová chce hľadať vhodné formy financovania

05.12.2023 18:32

Zníženie príspevku pre RTVS vychádza z koaličnej dohody.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Zrušenie špeciálnej prokuratúry, prípadne súdu, by bolo krokom späť

05.12.2023 17:53

Akékoľvek zásadné zmeny, najmä v oblasti právneho štátu, by sa mali diať po odbornej diskusii a v riadnom legislatívnom procese.

Zalužnyj murál

Ani s ním, ani bez neho. Zbaví sa Zelenskyj Zalužného?

05.12.2023 17:49

V okolí ukrajinskej hlavy štátu sa už otvorene hovorí o odvolaní náčelníka generálneho štábu. Dlhodobo napäté vzťahy medzi prezidentom Volodymyrom Zelenským a generálom Valerijom Zalužným sa ešte viac vyostrili po nedávnej návšteve šéfa Pentagonu v Kyjeve.