Založ si blog

Hurááá ideme štrajkovať. . .

 

…zachráňme planétu. Dnes táto veta zaznie z úst študentov v rôznych variáciách v 150 štátov planéty Zem čo je pre nás ostatných výstraha, že na planéte Zem sa čosi nekalé deje. … majú pravdu tí naši mladí, že sa ozývajú, lebo ako sa zdá mám starším je už akosi jedno čo bude, aj keď všetci vnímaní cítime, naša planéta Zem umiera. Zem sa pomalí zohrieva až príde čas keď zhorí cela a nezachráni ju ani voda z roztápajúcich sa ľadovcov. Umiera už dlhé dve storočia keď si človek zaumienil, že skrotí prírodu vo svoj prospech a ešte na tom poriadne zarobí a tak ju drancoval. Sprvu len tak oťukával koľko vydrží, ale neskôr už len tak bez ladu a skladu či to k svojmu životu potreboval, alebo nie.  Zem začala pociťovať neblahé účinky človeka keď hlavným cieľom sa stal zisk ktorý prinášal pohodlie a blahobyt ktorý si rozdeľovali tí šikovnejší a ostatní dreli a derú doposiaľ bez toho či to tí vyvolení k svojmu životu potrebujú.

Príčin je viac prečo sa to deje, to je práca pre celé vedecké tímy našich akademikov, ale jednou z hlavných devastácie planéty Zem je nekontrolovateľný kapitalistický systém voľného trhu kde neplatia nijaké reálne aj keď medzinárodným spoločenstvom už prijaté zákony na ochranu  prírody. Tejto tendencii nepomôžu aj keď vzbudia pozornosť ľudí nátlakové a neprirodzené environmentálne akcie typu elektro-automobily, slnečné elektrárne, Gréta Thunbergova a pod. ktoré rýchlo ako prišli vyprchajú.

Planéte Zem pomôže jedine múdrosť mocných sadnúť si za jeden stôl a nastoliť tvrdé plánovité hospodárstvo založené na reálnom trhu potrebného na udržanie životných potrieb ľudstva. Ľudia treba sa nam zamyslieť pokiaľ je čas.

Vďaka Gréta za prebudenie.

Reformy zdravotníctva posúvajú Slovákov bližšie k hrobu

29.09.2019

Človek sa časom vo svojom prirodzenom živote dostáva do veku kedy si príroda z jeho života začína odlupovať čoraz viac z jeho životnej vitality. Jednoducho jeho telo starne napadnú ho choroby viac »

Karel Gott, človek zo silným charakterom

15.07.2019

Spevák svetového mena ktorý v týchto dňoch oslavuje 80 výročie svojho narodenia a úspešnej speváckej kartery a to musím hrdé povedať, že bol aj náš československý je a zostane v mojej viac »

Mrazivé slova našej krásnej prezidentky

26.06.2019

To že ľudské slova pre toho komu sú určene vedia povzbudiť, potešiť, pohladiť je dávno známa pravda, ale ľudské slova vedia prijímateľa aj zarmútiť, zdeptať, znenávidieť, alebo prekvapiť, viac »

Miroslav Beblavý (Spolu)

Beblavého brat robil biznis s Bubeníkovou z Gorily

21.10.2019 14:09

Brat Miroslava Beblavého (Spolu) pôsobil po prevalení kauzy Gorila v jednej firme s jednou z aktérok Gorily Annou Bubeníkovou.

sýria, irak, usa, kurdistan, vozidlá, armáda

Kurdi hádzali zemiaky do amerických vojakov sťahujúcich sa do Iraku

21.10.2019 13:52

Kameraman agentúry Reuters videl prechádzať cez hranicu 100 vozidiel.

túnel Višňové, diaľnice

NDS dokončila súťažné podklady pre tunel Višňové

21.10.2019 13:50

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) dokončila súťažné podklady pre stavbu D1 Lietavská Lúčka Višňové Dubná Skala.

Andrej Kiska Michal Truban Miroslav Beblavý

Kiska do koalície s PS/Spolu nepôjde, Truban je sklamaný

21.10.2019 12:44, aktualizované: 13:19

Kiska nepôjde do trojkoalície s PS/Spolu. Michal Truban sa netajil sklamaním z tohto rozhodnutia. Sledujte naživo brífing Andreja Kisku.