Na bomby peniaze sú, ale na lieky sa robia zbierky. . .

 

Dnes 17.7. 2023 sme si bežní občania Slovenska v masovokomunikačných prostriedkoch vypočuli, alebo prečítali nelichotivú výročnú správu Európskej komisie, že občania Slovenska vedú európsky peletón úmrtia na onkologické ochorenia, ľudové povedané na rakovinu akéhokoľvek druhu. Každý druhí občan a možno aj viac ktorí prichádza do styku zo slovenským zdravotníctvom hovorí, že slovenské zdravotníctvo je choré. Podľa týchto prognóz bežných ľudí, ale aj odborníkov slovenské zdravotníctvo vyzerá skutočne zlé tak Slovensko nebude zaostávať ani v iných nemociach nielen v rakovine.

Takže tak občania Slovenska máme sa na čo v budúcnosti tešiť. Keď sa tak bežný občan nad tým všetkým zamysli napadne ho jedna zaujímavá skutočnosť ktorá sa tu v tomto štáte už vyše tridsať rokov omieľa: „Niet peniaze.“ Ale ako, že niet? V médiách bežný občan denne počúva, toľko a toľko miliárd sa dáva na armádu, toľko a toľko miliárd na bomby, helikoptéry, stíhačky, tanky, transportéry. Robíme všetko preto, len aby sme sa ukázali pekní u našich „priateľov.“ Nakupujeme zbrane vo veľkom a  peniaze ktoré majú zachraňovať životy Slovákov mrháme na zbrane ktorými sa vzájomne vraždia dve východné slovanské národy.

Slováci nedajme sa oklamať sladkými rečičkami. ..

09.05.2025

Hneď ako 11.11.1918 o 11 hodine pred poludním v železničnom vagóne vo Francúzskom mestečku Compiegne došlo k podpísaní dohody o prímerí medzi porazeným Nemeckom a predstaviteľmi víťaznej Dohody čo fakticky znamenalo ponižujúcu kapituláciu Nemeckého cisárstva v hlavách porazených nemeckých generálov zbĺkla myšlienka na revanš. Túžba pomstiť sa Európe aj svetu [...]

Slováci zdá sa, že sme nepoučiteľní. Smerujeme do novej katastrofy?

26.03.2025

Odkedy traja naši národní buditelia Štúr, Hurban a Hodža v polovici devätnásteho storočia uzákonili slovenský jazyk a národ žijúci pod Tatrami nazvali Slováci sa traduje, že vraj Slováci sú svorní a bohabojní holubičí národ ktorý ani muche neublíži, ale zdá sa, že opak je pravdou. Prvý rozbroj svornosti medzi naším holubičím Slovenským národom nastal v roku [...]

Čo urobia Českí a Slovenskí vojaci nasadení na Ukrajinu?

23.03.2025

Zástupná vojna Západu proti Ruskej federácii ktorú vyvolal politický prevrat v roku 2014 Kyjeve na ukrajinskom území už trvá tretí rok. Ani jedná ani druha strana nechce ustúpiť a konkrétny výsledok víťazstva jednej, alebo druhej strany je v nedohľadne. Snaha o urovnanie konfliktu diplomatickou cestou za začala črtať v januári 2025 po nástupe nového [...]

Zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená rokovať s Putinom v akomkoľvek formáte

19.08.2025 06:30

Ukrajina je pripravená rokovať so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom v akomkoľvek formáte a bez predbežných podmienok, uviedol Zelenskyj.

kolaz lubo pilc ivan majersky tender tachranky

Jedna z mála vecí v zdravotníctve, za ktorú sa nehanbíme. Vláda ju aj tak chce zmeniť. Šutaj Eštok chystá reformu v záchrankách

19.08.2025 06:00

Záchranky máme na svetovej úrovni, tvrdia odborníci. Vláda ich aj tak chce zmeniť

Americký protiraketový systém Patriot

ONLINE: Ukrajina chce sľúbiť Trumpovi, že kúpi americké zbrane za 100 miliárd dolárov. Platiť ich majú Európania

19.08.2025 05:55, aktualizované: 06:37

Ukrajina chce ponúknuť Trumpovi zbrojný kontrakt v hodnote 100 miliárd dolárov, aby získala bezpečnostné záruky, uvádza denník Financial Times.

Donald Trump, Volodymyr Zelenskyj

Macron by chcel štvorstranné rokovania. Do debaty o mieri mieni zapojiť Európanov

18.08.2025 23:18

Macron vyzval na štvorstranný summit s účasťou Ukrajiny, Ruska, USA a Európy s cieľom dosiahnuť mier a bezpečnostné záruky pre Ukrajinu.