Všetko je vraj v najlepšom poriadku. . .

 

Slovenský rozhlas RTVS dnes ráno 2.2.2023 priniesol informáciu: Od včera 1.2.2023 Rusko prestalo exportovať ropu a následne ropné produkty do štátov ktoré uzákonili tzv. „cenový strop“ na tieto produkty.

Na otázku novinára či táto skutočnosť neovplyvni dostatok  motorových palív na Slovensku kompetentný zástupca maďarskej rafinérie MOL odpovedal: že v žiadnom prípade sa to nestane, lebo  Európska únia sa na túto situáciu pripravila a zabezpečila dostatok suroviny a ich produktov na výrobu motorových palív od iných dodávateľov ako od Ruska. Tak, že ruská ropa ktorá prúdila priamo sa vyváža do Indie tam sa v indických rafinériách spracuje a privezie sa tankermi  do Európy a tu sa ropovodmi a produktovodmi dostane k európskym spotrebiteľom a hlavne, že aj k nám na Slovensko.

Na otázku cien bola odpoveď podobná, že vraj po pandémii sa kúpna sila Európskej únie zvyšuje a tým aj ceny ktoré nám neuškodia.

Takže, tak Európania všetko je v najlepšom poriadku

Prečo je tak ticho v našich mestách?

25.01.2026

V dnešné dopoludnie 25.1.2026 som si prečítal príspevok na blog Pravda jedného z pravidelných blogerov na tému: „Ticho v uliciach. Kam miznú naše mesta.“ Článok tohto blogera rozoberá úpadok našich východoslovenských miest za posledné roky z pohľadu skôr politicko-spoločenského a navrhuje čo by mal štát a samosprávy robiť, aby tento neblahý stav zvrátili. [...]

Budú mať bezdomovci svoj sviatok?

27.11.2025

Bezdomovci budú mať svoj sviatok pred pár dňami hlásal oznam na sociálnej sieti. Keď sa to aktivistom vraj podarí tak to by už mohlo byť od 17.11.2026. Najprv som si myslel, že nejaký recesista si robí žarty tak som to nechal stranou, ale asi len na tom zrejme bude niečo pravdy keď dnes 27.11.2025 v slovenských novinách prečítal tento oznam. Slovenskí aktivisti jednu noc [...]

Je ešte slovenský premier excelentný politik, alebo iba mlatič prázdnej slamy?

17.11.2025

Dnes 17.11.2025 je čas zamyslieť sa nad historickou udalosťou ktorá sa v bývalom Československu pred tridsaťšiestými rokmi udiala. Každý si na tento historický deň ktorý ovplyvnil Československé dejiny a tým aj životy vtedajších ľudí pätnásť miliónového Československa pripomína po svojom. Podľa štatistických meraní väčšia časť staršieho obyvateľstva s [...]

Aupark, prístavba, zelená stena,

Lúpež ako z filmu v Bratislave: Neznámy páchateľ rozbil vitrínu a odniesol si šperky

13.05.2026 22:20

Polícia sa v tejto súvislosti obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc.

Posledné objatie Nicolasa Sarkozyho a jeho manželky Carly Bruni-Sarkozy.

Sarkozymu hrozí tvrdý pád: prokuratúra žiada sedem rokov väzenia a zákaz návratu do politiky

13.05.2026 21:38

V kauze financovania kampane Líbyou žiadajú pre francúzskeho exprezidenta väzenie.

netanjahu

Tajná schôdzka počas vojny s Iránom. O čom Netanjahu rokoval s lídrom Emirátov?

13.05.2026 21:15

Schôdzka sa podľa agentúry Reuters konala koncom marca a trvala niekoľko hodín.

Russia Putin

Putin ukázal svaly. Rusko chystá rakety, ktoré majú preraziť každý protiraketový štít

13.05.2026 20:45

O nových jadrových zbraniach Putin podľa pozorovateľov často hovorí v situácii, keď nemôže oznámiť nové úspechy vo vojne proti Ukrajine.