Čo sme to za ľudia?

Takú, alebo podobnú otázku si musel položiť aspoň trochu vnímavý občan sledujúc včera popoludní 27.4.2022 parlamentnú rozpravu slovenského zákonodarného zboru. Práve rečniaci opozičný poslanec stojac za rečníckym pultom ktorý nabral odvahy a poukazoval na nezákonnosti slovenskej justičnej a policajnej  mašinérie kde na skutočných príkladov zadržaných a väznených ľuďoch poukazoval na brutálne vyšetrovacie metódy kde dochádza k psychickému, fyzickému mučeniu z častým následkom samovraždy a nevysvetlenej smrti vyšetrovaných. Namiesto zamyslenia nad majestátom smrti postihnutých väzňov neraz aj krivo obvinených sa v pléne zákonodarného zboru časť slovenských poslancov a poslankýň náramne zabávala a doslova rehotala  akoby násilná smrť človeka bol iba neškodnou zábavkou mučiteľov.

Prečo je tak ticho v našich mestách?

25.01.2026

V dnešné dopoludnie 25.1.2026 som si prečítal príspevok na blog Pravda jedného z pravidelných blogerov na tému: „Ticho v uliciach. Kam miznú naše mesta.“ Článok tohto blogera rozoberá úpadok našich východoslovenských miest za posledné roky z pohľadu skôr politicko-spoločenského a navrhuje čo by mal štát a samosprávy robiť, aby tento neblahý stav zvrátili. [...]

Budú mať bezdomovci svoj sviatok?

27.11.2025

Bezdomovci budú mať svoj sviatok pred pár dňami hlásal oznam na sociálnej sieti. Keď sa to aktivistom vraj podarí tak to by už mohlo byť od 17.11.2026. Najprv som si myslel, že nejaký recesista si robí žarty tak som to nechal stranou, ale asi len na tom zrejme bude niečo pravdy keď dnes 27.11.2025 v slovenských novinách prečítal tento oznam. Slovenskí aktivisti jednu noc [...]

Je ešte slovenský premier excelentný politik, alebo iba mlatič prázdnej slamy?

17.11.2025

Dnes 17.11.2025 je čas zamyslieť sa nad historickou udalosťou ktorá sa v bývalom Československu pred tridsaťšiestými rokmi udiala. Každý si na tento historický deň ktorý ovplyvnil Československé dejiny a tým aj životy vtedajších ľudí pätnásť miliónového Československa pripomína po svojom. Podľa štatistických meraní väčšia časť staršieho obyvateľstva s [...]

Dannebroge

Dáni po 225 rokoch objavili vojnovú loď Dannebroge, ktorú potopil Nelson

03.04.2026 22:58

Potápačom sa objav podaril pri príprave staveniska pre novú obytnú štvrť Lynetteholm, ktorá by mala byť úplne dokončená do roku 2070.

Poland Belarus

Ukrajinci sa cez Slovensko pokúšali do Poľska prepašovať 12 Rusov

03.04.2026 20:46

Ukrajinských vodičov už aj odsúdili.

Szijjártó

Spôsob, akým sa nahrávky Lavrova a Szijjártóa dostali na verejnosť, je zaujímavý sám o sebe, hovorí odborník

03.04.2026 20:05

Takže, fake news to nie je, pretože existuje jednoznačný dôkaz. Nuž a nie je to náhodný únik, hovorí riaditeľ infosecurity.sk.

javorový list, tráva, mráz, ľad

V noci pozor na mráz až do -4 °C. Pre ktoré okresy platia výstrahy?

03.04.2026 19:08

SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa.