Založ si blog

Najmenej 50 až 100 ľudí zomiera denne. . .

„Dnes najmenej 50 až 100 ľudí denne môže umierať na najťažšom smere vojny na východe Ukrajiny kde vojaci bránia náš štát, našu nezávislosť,“ vyhlásil prezident Ukrajiny pri stretnutí z novinármi.

Toto sa deje v súčasnosti vo vojne z Ruskom ktorá na Ukrajine začala po tzv. Majdane v roku 2014 napadnutím odštiepeneckých republík Donbaskej a Luhanskej ľudovej republiky na východe krajiny po ktorom nastalo postupné vyvražďovanie ruský hovoriaceho obyvateľstva nacionalistickými polovojenskými bataliónmi Azov a Pravý sektor hlásiacich sa k fašistickej ideológii ich zakladateľa Stepana Banderu. Podľa tohto vyjadrenia ukrajinského prezidenta pred novinármi indície napovedajú, že vojna nebude mať konca a potrvá ešte dlho, lebo vyjednávanie o zastavení bojov a urovnaní vojny mierovou cestou podľa ukrajinského vyjednávača Michajla Podoliaka neprichádza v úvahu a Ukrajina chce  boj. Vojna a následne boj prináša iba ďalšie vraždenie a utrpenie ľudí na oboch stranách tohto nezmyselného vojnového konfliktu. Podľa posledných  vyjadrení predstaviteľov Ukrajiny a hlavne prezidenta ktorí od svojich spojencov dožadujúcich sa stále nove a nove zbrane životy ukrajinských vojakov, ale aj civilov nie sú podstatné. Z toho všetkého vyplýva, že podstatné je vojenský a ekonomický zničiť Rusko a kolonizovať ho podľa inštrukcii zámorskej veľmoci a jej pomocníka EÚ.

Bežní a mierumilovní občania Slovenska by sme malí apelovať na našu vládu aby sa pričinila svojim dielom o zastavenie vojny. Ďalšie vyostrovanie tejto tragédie dvoch bratských národov by mali pochopiť už aj predstavitelia EÚ ktorí ukončením podpory a dodávkami zbrani Ukrajine môžu zabrániť ďalšiemu krviprelievaniu a hospodárskemu rozvratu Európy v ktorom nebude víťaz a zostanú len porazení.

 

Páni politici nezašli ste už zo strašení občanov priďaleko?

31.10.2022

Helloween, helloween, toto frekventovaná anglické slovo týchto dni preniká do povedomia občanov Slovenska aby v jeho priaznivcoch vzbudilo pomyselný strach na ktorom sa jeho ľudia zabávajú. Helloweeský ošiaľ sledujeme v televíznych a rozhlasových reklamách. Helloweenskými postavami strašidiel a iných príšer sú vyzdobene obchodné centra, školy a iné verejne [...]

RTVS praje ruskej lokomotíve Sergej veľa zdravia

28.10.2022

Jedno ráno pri pravidelnom rannom vysielaní Slovenského rozhlasu moderátor relácie zahlásil: Dnes je 22 októbra 2022 a meniny ma Sergej. Vysvetlil poslucháčom, že príslušné meno je gréckeho pôvodu, znamená to sluha, alebo pomocník podotkol, že meno je najčastejšie používané v Rusku. Po tomto vysvetlení moderátor vždy popraje veľa zdravia všetkým nositeľom [...]

Čo si asi myslia ukrajinské a ruské matky. ..

03.10.2022

…na rozhodnutie urýchleného prijatia Ukrajiny do NATO v mene bezvýznamnej krajiny na východe Európy ktorej za pomoci svojich tútorov vládne jedná malá pani prezidentka. Túto otázku si určite kladie veľa bežných slovenských občanov ktorým je posvätný život v mieri, lebo z tým rozhodnutím nás naša pani prezidentka aj z ostatnými vojnychtivcami zaťahuje do [...]

SR Bratislava Politika Koalícia Kríza Bôrik

Matovič o Sulíkovej snahe povaliť vládu: Dno. Premiéra šéf SaS prekvapil

01.12.2022 13:41

Sulík ide povaliť tretiu protikorupčnú vládu, uviedol premiér Heger.

Topolcianky, zrebcin, sestnast zaprah, lipicany, kone,

Slovensko má deviaty zápis v UNESCO. Uspel chov koní

01.12.2022 12:44, aktualizované: 13:18

O zápise do prestížneho svetového zoznamu sa rozhodlo v marockom Rabate.

Sergej Lavrov

USA a NATO sú podľa Lavrova priamo zapojené do vojny na Ukrajine

01.12.2022 12:41

Západ mal podľa hlavy ruskej diplomacie reálnu šancu vyhnúť sa konfliktu na Ukrajine, avšak rozhodol sa odmietnuť ruské návrhy.

Michal Suchoba

Kauza Mýtnik: Suchobov rozhovor s Kočnerom na nahrávke súd zatiaľ nepripustil

01.12.2022 12:33

Už druhý deň vypovedá pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici kajúcnik Michal Suchoba v korupčnej kauze Mýtnik.