Založ si blog

Najmenej 50 až 100 ľudí zomiera denne. . .

„Dnes najmenej 50 až 100 ľudí denne môže umierať na najťažšom smere vojny na východe Ukrajiny kde vojaci bránia náš štát, našu nezávislosť,“ vyhlásil prezident Ukrajiny pri stretnutí z novinármi.

Toto sa deje v súčasnosti vo vojne z Ruskom ktorá na Ukrajine začala po tzv. Majdane v roku 2014 napadnutím odštiepeneckých republík Donbaskej a Luhanskej ľudovej republiky na východe krajiny po ktorom nastalo postupné vyvražďovanie ruský hovoriaceho obyvateľstva nacionalistickými polovojenskými bataliónmi Azov a Pravý sektor hlásiacich sa k fašistickej ideológii ich zakladateľa Stepana Banderu. Podľa tohto vyjadrenia ukrajinského prezidenta pred novinármi indície napovedajú, že vojna nebude mať konca a potrvá ešte dlho, lebo vyjednávanie o zastavení bojov a urovnaní vojny mierovou cestou podľa ukrajinského vyjednávača Michajla Podoliaka neprichádza v úvahu a Ukrajina chce  boj. Vojna a následne boj prináša iba ďalšie vraždenie a utrpenie ľudí na oboch stranách tohto nezmyselného vojnového konfliktu. Podľa posledných  vyjadrení predstaviteľov Ukrajiny a hlavne prezidenta ktorí od svojich spojencov dožadujúcich sa stále nove a nove zbrane životy ukrajinských vojakov, ale aj civilov nie sú podstatné. Z toho všetkého vyplýva, že podstatné je vojenský a ekonomický zničiť Rusko a kolonizovať ho podľa inštrukcii zámorskej veľmoci a jej pomocníka EÚ.

Bežní a mierumilovní občania Slovenska by sme malí apelovať na našu vládu aby sa pričinila svojim dielom o zastavenie vojny. Ďalšie vyostrovanie tejto tragédie dvoch bratských národov by mali pochopiť už aj predstavitelia EÚ ktorí ukončením podpory a dodávkami zbrani Ukrajine môžu zabrániť ďalšiemu krviprelievaniu a hospodárskemu rozvratu Európy v ktorom nebude víťaz a zostanú len porazení.

 

Spomienky na socializmus

21.05.2023

Pod tým to názvom nejaká skupina českých blogerov-manipulátorov na Facebooku píše tematické články ktoré ilustruje dobovými obrázkami ako sa nám ťažko a primitívne žilo za socializmu v rokoch 1948 až 1989. Ukazujú nám aké veci sme si kupovali ako sme sa obliekali, aké sme mali nábytky a podobne. Nebolo by na tom nič zle, lebo históriu štátu, národa, ale aj [...]

RTVS prekrúcači historických faktov

11.04.2023

Dnes utorok 11.4.2023, 6.35 v rannej relácii Dobrého rána paní redaktorka programu pri spomienka významných historických udalosti pripadajúcich na tento dátum zahlásila: Pred 78 rokmi ukrajinské a rumunské vojska oslobodili mesto Martin, čo súdny človek musí sa nad tým pozastaviť, lebo je to vedome klamanie poslucháčov slovenského rozhlasu a prekrúcanie historických [...]

Nastáva devalvácia mieru

10.02.2023

So slovom mier som sa stretol ako malý školák koncom päťdesiatych rokov minulého storočia. Vždy po skončení večernej modlitby ku ktorej nás deti viedla moja mama ktorá aj zo starými rodičmi a jej súrodencami prežili a prešli peklom II. SV. Povojnový mier bol pre ich generáciu vykúpením po zverstvách čo do ich života priniesol fašizmus a neskôr v našom kraji aj [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?