Založ si blog

Keď padne Fico padne aj celá slovenská ľavica

 

Slovensko sa dostalo do ekonomických a názorových problémov nie iba tým, že vypukla celosvetová pandémia koronavírusu, ale aj tým, že sa v čase vrcholenia pandémie sa striedala aj nová vláda pod vedením Igora Matoviča zložená z zo štyroch pravicovo-stredových nejasne vyhranených politických zoskupení . Aj v čase takej zložitej situácie akej sa svet a Slovensko ocitlo v súčasnej dobe pracujú v našej slovenskej mediálnej sfére na plné obrátky rôzne teóreticko-konšpiratívne špekulácie typu,  „ako by to bolo, keby bolo“ Na to si naše tzv. demokratické média ktorými majiteľmi sú zahranične mediálne magnátske kruhy vybrali najsilnejšiu opozičnú stranu Smer a jej zakladateľa a dlhodobého lídra a trojnásobného predsedu vlády Róberta Fica.

Politik Fico, aj keď mal vo svojich vládach rôznych ľudí ktorých mu tam a to doslova „nastrkali“ podporujúce oligarchické zoskupenia vždy sa zachoval ako človek z ľavicovým myslením. Toto jeho presvedčenie prekážalo a doposiaľ prekáža niekedy aj jeho „chlebodarcom, oligarchom,“ ale najviac opozičným oponentom. Táto tendencia sa masívne prejavila po parlamentných voľbách po roku 2016 čo vyvolávalo mediálny pohon na Ficovo odstránenie z politiky, lebo inak ho nedokázali zlomiť. Keď sa to nedarilo, tak oponenti siahli aj po hyenistických metodách politického lynču a využili smrť novinára a jeho priateľky, ale aj to malo iba polovičný úspech. To sa naplno podarilo po rôznych predvolebných ohováračských intrigách súčasnej opozícii ktorá bohužiaľ po mesiaci vládnutia nemá jasne smerovanie a tápa a delí si si funkcie kde by si urvali čo najlepšie sústo. Túto zlú situáciu ktorá nás čaká po prekonaní pandémie koronavírusu chcú teraz využiť média ktoré vždy nahrávali pravicovým myšlienkam, bohužiaľ aj jeho tiež spolustranici odstavení od korýt a ich liberární prívrženci. Špekulujú ako utlmiť ľavicovú alternatívu predsedu strany Smer Róberta Fica. Vymýšľajú si spolu z terajšími mocipánmi rôznu špinu dokonca ho aj pasujú za prívrženca rôznych mafiánskych spolkov. Nech už ma ktokoľvek a akýkoľvek názor na jeho osobu, lebo za tridsať rokov v politike sa ako hovorí „aj majster potkne,“ je prínos tohto človeka, politika ktorý vyšiel zo skromných spoločenských pomerov do slovenskej ľavicovej politiky bez toho aby som vymenoval jeho zásluhy je viac ako viditeľný.

V prípade rozkolu ktorí nám tu podsúvajú nežičlivci ľavice, využívajúc popularitu posledného ľavicového predsedu vlády Petra Pelegriního aby sa umelý rozkol v strane Smer prehĺbil a docieliť založenie novej strany. Bohužiaľ ako poznáme z nedávnej histórie slovenskej politiky môže vzniknúť nová strana na tzv. jedno použitie, ale tým sa politická ani ekonomický situácia nevyrieši, utrpí celá ľavicová politická scéna Slovenska a bude iba otázkou času kedy ľavica úplne zanikne a o to predsa svetovým a slovenským  oligarchistickým kruhom ide.

Prvomájové zamyslenie: Je Slovensko šťastné?

01.05.2021

Dnes v to upršané prvomájové ráno, mesiaca lásky z regionálneho rádia znie ľubozvučná melódia pri ktorej sa spevák vyznáva aké je naše rodné Slovensko krásne a šťastne. Svojimi slovami ktoré sa pekne rýmujú nás ubezpečuje, že je to zem našich predkov, ale aj nás a našich deti. Dvihol som hlavu od rozčítaného časopisu a započúval som sa do melódie a jej slov [...]

Rusko vojnu nepotrebuje kto tvrdí opak klame

24.04.2021

Možno si niekto z mojich čitateľom položí otázku prečo tak hovorím? Vzhľadom na to, že som pracovne prežil niekoľko rokov na ruskom území a často som sa stretával z obyčajnými ľuďmi tak viem o čom hovorím. Ruský národ, ale nielen on, tykalo sa to väčšiny národov celej vtedajšej Európy na západe aj východe prežil kruté časy v období Prvej svetovej [...]

„Chyby dejín sa radi a často opakujú. . . „

07.04.2021

„Chyby dejín sa radi a často opakujú…“. Tato silná veta hlavného protagonistu z protivojnového románu „Dragún jeho veličenstva,“ vojaka dvanásteho dragúnskeho c.k. regimentu Franca od spisovateľa Miroslava Majerníka ma napadla v týchto po sviatočných dňoch po televíznom zhliadnutí poľského vojnového filmu natočeného podľa historických skutočnosti od [...]

minister financií Eduard Heger

Sme bližšie k životu pred pandémiou, no nad vírusom sme ešte nevyhrali, uviedol v príhovore premiér

15.05.2021 20:41

Niekoľkomesačné obmedzenie sociálnych kontaktov, nosenie rúšok, zvýšená hygiena a masívne očkovanie prinášajú vytúžené výsledky, poznamenal premiér.

vrtuľník / pomoc /

Vodič spadol s autom do rokliny, pomáhať mu musel vrtuľník

15.05.2021 18:54

Po šmyku padal vodič s vozidlom približne 300 metrov do strmej rokliny neďaleko Vyšnej Boce.

Iveta Lazorová

Lazorová: Populizmus zdravotníctvu nepomôže. Zmeny sa prejavia o 10 rokov

15.05.2021 18:00

Bez zásadnej personálnej reformy hrozí podľa šéfky komory sestier Ivety Lazorovej kolaps celého systému zdravotníctva.

nemecko protest izrael

Iránsky minister zrušil návštevu Rakúska, kritizoval vyvesenie vlajky Izraela

15.05.2021 17:34

Rozhodnutie prišlo po tom, ako úrad rakúskeho kancelára a ministerstvo zahraničia vyvesili izraelskú zástavu na znak solidarity.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 705130x
Priemerná čítanosť článkov: 9793x

Autor blogu

Kategórie