Založ si blog

Keď padne Fico padne aj celá slovenská ľavica

 

Slovensko sa dostalo do ekonomických a názorových problémov nie iba tým, že vypukla celosvetová pandémia koronavírusu, ale aj tým, že sa v čase vrcholenia pandémie sa striedala aj nová vláda pod vedením Igora Matoviča zložená z zo štyroch pravicovo-stredových nejasne vyhranených politických zoskupení . Aj v čase takej zložitej situácie akej sa svet a Slovensko ocitlo v súčasnej dobe pracujú v našej slovenskej mediálnej sfére na plné obrátky rôzne teóreticko-konšpiratívne špekulácie typu,  „ako by to bolo, keby bolo“ Na to si naše tzv. demokratické média ktorými majiteľmi sú zahranične mediálne magnátske kruhy vybrali najsilnejšiu opozičnú stranu Smer a jej zakladateľa a dlhodobého lídra a trojnásobného predsedu vlády Róberta Fica.

Politik Fico, aj keď mal vo svojich vládach rôznych ľudí ktorých mu tam a to doslova „nastrkali“ podporujúce oligarchické zoskupenia vždy sa zachoval ako človek z ľavicovým myslením. Toto jeho presvedčenie prekážalo a doposiaľ prekáža niekedy aj jeho „chlebodarcom, oligarchom,“ ale najviac opozičným oponentom. Táto tendencia sa masívne prejavila po parlamentných voľbách po roku 2016 čo vyvolávalo mediálny pohon na Ficovo odstránenie z politiky, lebo inak ho nedokázali zlomiť. Keď sa to nedarilo, tak oponenti siahli aj po hyenistických metodách politického lynču a využili smrť novinára a jeho priateľky, ale aj to malo iba polovičný úspech. To sa naplno podarilo po rôznych predvolebných ohováračských intrigách súčasnej opozícii ktorá bohužiaľ po mesiaci vládnutia nemá jasne smerovanie a tápa a delí si si funkcie kde by si urvali čo najlepšie sústo. Túto zlú situáciu ktorá nás čaká po prekonaní pandémie koronavírusu chcú teraz využiť média ktoré vždy nahrávali pravicovým myšlienkam, bohužiaľ aj jeho tiež spolustranici odstavení od korýt a ich liberární prívrženci. Špekulujú ako utlmiť ľavicovú alternatívu predsedu strany Smer Róberta Fica. Vymýšľajú si spolu z terajšími mocipánmi rôznu špinu dokonca ho aj pasujú za prívrženca rôznych mafiánskych spolkov. Nech už ma ktokoľvek a akýkoľvek názor na jeho osobu, lebo za tridsať rokov v politike sa ako hovorí „aj majster potkne,“ je prínos tohto človeka, politika ktorý vyšiel zo skromných spoločenských pomerov do slovenskej ľavicovej politiky bez toho aby som vymenoval jeho zásluhy je viac ako viditeľný.

V prípade rozkolu ktorí nám tu podsúvajú nežičlivci ľavice, využívajúc popularitu posledného ľavicového predsedu vlády Petra Pelegriního aby sa umelý rozkol v strane Smer prehĺbil a docieliť založenie novej strany. Bohužiaľ ako poznáme z nedávnej histórie slovenskej politiky môže vzniknúť nová strana na tzv. jedno použitie, ale tým sa politická ani ekonomický situácia nevyrieši, utrpí celá ľavicová politická scéna Slovenska a bude iba otázkou času kedy ľavica úplne zanikne a o to predsa svetovým a slovenským  oligarchistickým kruhom ide.

Vojnoví štváči nechajte Rusko na pokoji. . .

08.09.2021

Dnes ráno 8.9.2021 keď som si otvoril svoju niekedy tak obľúbenú Pravdu a povrchne som si prešiel niekoľko bežných článkov zastavil som sa pri obsiahlom rozhovore slovenského publicistu Andreja Matišáka pod názvom: „Aj starý tank dokáže zabiť…,“ na tému súčasného vojenského zbrojenia Ruska v ktorom autor položil niekoľko otázok Johanovi Norbergovi zo [...]

Udavači, kajúcnici nové celebrity

12.08.2021

Keď som pred niekoľkými rokmi o problematike udavačstva a udavačov z radou politikov, bezpečnostných a justičných zložiek, ale aj mimo nich v našej malej slovenskej spoločnosti tu na Pravde písal som ani len netušil, že tento druh podlej činnosti sa bude naďalej rozširovať a za podpory médií sofistikovať. Udavačstvo ktorému už sme stihli dať aj [...]

Československé spartakiády neboli iba komunistický výmysel

23.06.2021

Články o slovenskej politike presýtenej nenávisťou medzi stranami, pandémiou Kovid 19, politický boj medzi koalíciou a opozíciou, každodennými aférami o zatýkaní nepohodlných politikov začínajú nás bežných ľudí už unavovať. Ako bloger sa už dlhšiu dobu sa snažím vyhnúť týmto nechutným témam ktoré nám bežným ľuďom prinášajú iba stres a neistotu. [...]

SIS / Slovenská informačná služba /

SIS označila tvrdenia, že robí nadprácu, za konšpiračné teórie

18.09.2021 08:31

Uvedené konšpirácie vychádzajú pravdepodobne z absolútneho nepochopenia zákona o SIS, tvrdí Slovenská informačná služba.

Afganistan, USA, dron

Útočili v Kábule na teroristov, zabili civilistov. USA sa za útok ospravedlnili

18.09.2021 08:06

Desať civilistov, z toho sedem detí, zomrelo koncom augusta po útoku dronom omylom, priznali Spojené štáty a ospravedlnili sa.

koronavírus, COVID-19

ONLINE: Nemci držia deltu na uzde, Ukrajine hrozí vlna úmrtí

18.09.2021 07:50, aktualizované: 09:19

Počty novo nakazených v Nemecku sú z týždňa na týždeň nižšie, ale aj pred rokom po poklese v rovnakom období došlo k prudkému nárastu.

Ekológia, reality

Šéf OSN varuje: Svet je na ceste ku katastrofickému otepleniu

18.09.2021 06:55

Zlyhanie pri znížení globálnych emisií posúva svet na "katastrofickú" cestu k otepleniu o 2,7 stupňa Celzia, varoval šéf OSN António Guterres.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 718136x
Priemerná čítanosť článkov: 9575x

Autor blogu

Kategórie