Založ si blog

Kto nám to v súčasnosti na Slovensku vládne?

 

Pri tak jednoducho položenej otázke si každý súdny človek okamžite vie rýchlo odpovedať.  „…no predsa podľa Ústavy SR nám tu po regulérných  voľbách vládnu zvolené inštitúcie.“ Presne tak by to malo byť veď to vedia aj žiaci na základnej škole občianskej náuky keby Slovensko ako samo deklaruje bolo suverénny, demokratický a právny štát. Podľa Ústavy SR zákonodarnú moc v štáte by mal mať zvolený parlament, výkonnú moc by mala mať vláda ktorú z poverenia prezidenta republiky zostavili víťazne strany a tzv. súdnu moc by mali mať represívne orgány, prokuratúra a súdnictvo a všetko to by mala zastrešovať prezidentka republiky.  Ale zdá sa, takéto usporiadanie na Slovensku ktorá si hovorí demokratická spoločnosť v poslednom čase akosi neplatí.

Bežný človek, sledujúc politiku ako sa v našich končinách hovorí „iba tak z rýchliku,“ po otvorení novín, zapnutia rádia či televízie nadobúda dojem, že na Slovensku vládnu predovšetkým niekým v pozadí riadené a usmerňované práve tieto média a to je jedno či sú to súkromné, alebo verejnoprávne.  Slovenské média prostredníctvom svojich vyvolených novinárov, určujú a z akoby z tajných skrýš vyberali a dávkovali senzačné správy začínajúce sa tajuplným a všetko ovládajúcim treťotriednym podvodníkom Kočnerom, jeho nepreniknuteľnú a vraj odhalenú TREEMU a trezorovými nahrávkami zo stretnutí  zo štátnymi úradníkmi premiesene už desať rokov starými správami o nejakej Gorile ktorú donekonečna vyšetrujú, ale doposiaľ aj keď všetci už dávno vieme kto je za to zodpovedný nevyšetrili nič. Po týchto tajných a záhadných odhaleniach začínajúcich sa slovom „vraj,“ nastupujú politici z obidvoch táborov. Najprv pred kamery nastupujú a nasledujúcimi parlamentnými voľbami rozháranej opozície chrliacej oheň a síru na vládnúcu koalíciu. Potom nastupuje rozpadavajúca vládna koalícia a ta kajúcne si priznáva chyby, pod tlakom médií prijíma chaotické rozhodnutia  a za okamih sa snaží meniť zákony, nariadenia a predpisy tak ako im nenápadne diktujú média v prípade koaličnej neochoty nastupujú pochybné mimovládne organizácie podporené profesionálnymi a dobré platenými krikľúňmi z ulice a kruh sa uzatvára. Trasúci sa koaličníci pod tlakom médií a opozície  priznajú všetko čo majú nahodené vyzývajú svojich aj ne svojich  tí odstupujú, sypú si popol  na hlavu bez toho aby pracovali tí čo majú na tom pracovať orgány činne v trestnom konaní a právoplatné usvedčiť tých čo sú za tento stav zodpovední a podľa zákona ich potrestať.

Preto ako obyčajný a bežný občan a určite nie iba ja sa pýtam kompetentných kto nám to tu vládne, média, alebo zákonné inštitúcie?  Parlament by sa mal zaujímať aby zákony slúžili ľuďom a štátu, vláda by sa mala vládnuť aby nám žilo lepšie a spravodlivosť by mali byť pre všetkých rovnaká, ale k tomu za týchto podmienok ma Slovensko veľmi, veľmi ďaleko.

Československé spartakiády neboli iba komunistický výmysel

23.06.2021

Články o slovenskej politike presýtenej nenávisťou medzi stranami, pandémiou Kovid 19, politický boj medzi koalíciou a opozíciou, každodennými aférami o zatýkaní nepohodlných politikov začínajú nás bežných ľudí už unavovať. Ako bloger sa už dlhšiu dobu sa snažím vyhnúť týmto nechutným témam ktoré nám bežným ľuďom prinášajú iba stres a neistotu. [...]

Prvomájové zamyslenie: Je Slovensko šťastné?

01.05.2021

Dnes v to upršané prvomájové ráno, mesiaca lásky z regionálneho rádia znie ľubozvučná melódia pri ktorej sa spevák vyznáva aké je naše rodné Slovensko krásne a šťastne. Svojimi slovami ktoré sa pekne rýmujú nás ubezpečuje, že je to zem našich predkov, ale aj nás a našich deti. Dvihol som hlavu od rozčítaného časopisu a započúval som sa do melódie a jej slov [...]

Rusko vojnu nepotrebuje kto tvrdí opak klame

24.04.2021

Možno si niekto z mojich čitateľom položí otázku prečo tak hovorím? Vzhľadom na to, že som pracovne prežil niekoľko rokov na ruskom území a často som sa stretával z obyčajnými ľuďmi tak viem o čom hovorím. Ruský národ, ale nielen on, tykalo sa to väčšiny národov celej vtedajšej Európy na západe aj východe prežil kruté časy v období Prvej svetovej [...]

protest demonštrácia hodžovo námestie bratislava

Šeliga chce mať Kovaříka v parlamente, nepáčia sa mu jeho slová aj činy

02.08.2021 14:06

Poliajný šéf Kovařík má vysvetliť zásah polície počas protestov v Bratislave a svoje slová, že na také demonštrácie si majú ľudia zvykať.

Eduard Heger

Heger má najmenej sledovateľov na sociálnych sieťach, najviac má Čaputová

02.08.2021 12:00

Najviac sledovateľov má na sociálnej sieti Facebook profil prezidentky SR Zuzany Čaputovej s viac ako 318-tisíc sledovateľmi.

Zuzana Čaputová, Ursula von der Leyenová

Polícia o 'prekrížených' rukách Čaputovej: Je to znak rešpektu, nie tajných spolkov

02.08.2021 11:36

Polícia vyvracia hoax, že Zuzana Čaputová, Ursula von der Leyenová a pápež patria do tajného spoločenstva, ktorého vyznávačom bol aj Hitler.

Rory Sabbatini

Sabbatiniho sporné tetovanie? Slováci o ňom debatujú na sociálnych sieťach

02.08.2021 11:08

Aké tetovanie má z vnútornej strany ľavej ruky čerstvý majiteľ striebra z olympiády Rory Sabbatini?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 710361x
Priemerná čítanosť článkov: 9731x

Autor blogu

Kategórie