Založ si blog

Kto nám to v súčasnosti na Slovensku vládne?

 

Pri tak jednoducho položenej otázke si každý súdny človek okamžite vie rýchlo odpovedať.  „…no predsa podľa Ústavy SR nám tu po regulérných  voľbách vládnu zvolené inštitúcie.“ Presne tak by to malo byť veď to vedia aj žiaci na základnej škole občianskej náuky keby Slovensko ako samo deklaruje bolo suverénny, demokratický a právny štát. Podľa Ústavy SR zákonodarnú moc v štáte by mal mať zvolený parlament, výkonnú moc by mala mať vláda ktorú z poverenia prezidenta republiky zostavili víťazne strany a tzv. súdnu moc by mali mať represívne orgány, prokuratúra a súdnictvo a všetko to by mala zastrešovať prezidentka republiky.  Ale zdá sa, takéto usporiadanie na Slovensku ktorá si hovorí demokratická spoločnosť v poslednom čase akosi neplatí.

Bežný človek, sledujúc politiku ako sa v našich končinách hovorí „iba tak z rýchliku,“ po otvorení novín, zapnutia rádia či televízie nadobúda dojem, že na Slovensku vládnu predovšetkým niekým v pozadí riadené a usmerňované práve tieto média a to je jedno či sú to súkromné, alebo verejnoprávne.  Slovenské média prostredníctvom svojich vyvolených novinárov, určujú a z akoby z tajných skrýš vyberali a dávkovali senzačné správy začínajúce sa tajuplným a všetko ovládajúcim treťotriednym podvodníkom Kočnerom, jeho nepreniknuteľnú a vraj odhalenú TREEMU a trezorovými nahrávkami zo stretnutí  zo štátnymi úradníkmi premiesene už desať rokov starými správami o nejakej Gorile ktorú donekonečna vyšetrujú, ale doposiaľ aj keď všetci už dávno vieme kto je za to zodpovedný nevyšetrili nič. Po týchto tajných a záhadných odhaleniach začínajúcich sa slovom „vraj,“ nastupujú politici z obidvoch táborov. Najprv pred kamery nastupujú a nasledujúcimi parlamentnými voľbami rozháranej opozície chrliacej oheň a síru na vládnúcu koalíciu. Potom nastupuje rozpadavajúca vládna koalícia a ta kajúcne si priznáva chyby, pod tlakom médií prijíma chaotické rozhodnutia  a za okamih sa snaží meniť zákony, nariadenia a predpisy tak ako im nenápadne diktujú média v prípade koaličnej neochoty nastupujú pochybné mimovládne organizácie podporené profesionálnymi a dobré platenými krikľúňmi z ulice a kruh sa uzatvára. Trasúci sa koaličníci pod tlakom médií a opozície  priznajú všetko čo majú nahodené vyzývajú svojich aj ne svojich  tí odstupujú, sypú si popol  na hlavu bez toho aby pracovali tí čo majú na tom pracovať orgány činne v trestnom konaní a právoplatné usvedčiť tých čo sú za tento stav zodpovední a podľa zákona ich potrestať.

Preto ako obyčajný a bežný občan a určite nie iba ja sa pýtam kompetentných kto nám to tu vládne, média, alebo zákonné inštitúcie?  Parlament by sa mal zaujímať aby zákony slúžili ľuďom a štátu, vláda by sa mala vládnuť aby nám žilo lepšie a spravodlivosť by mali byť pre všetkých rovnaká, ale k tomu za týchto podmienok ma Slovensko veľmi, veľmi ďaleko.

Čo nám občanom chce pani prezidentka predvolaním naznačiť

19.01.2020

„Čaputová si pre prípad Trnka predvolá Lučenského a Čižmára.“ Tento oficiálny nadpis v našich komunikačných prostriedkoch informuje nás občanov Slovenskej republiky že, pani prezidentka pre podozrenie zo zatiaľ iba domnelého trestného činu bývalého prokurátora Dobroslava Trnku na základe indícii z kriminálneho hľadiska z nie celkom serióznych zdrojov [...]

Slovenskú spravodlivosť určujú média, alebo je to inak?

23.11.2019

Veľké percento občanov Slovenská ktorí časť života prežili v tzv. totalite ako sa teraz moderne hovorí dobe z pred roka 1989 a časť prežívajú teraz v tzv. demokracii a ctili si zákony vtedajšie aj terajšie a to im zostalo aj v tejto zvláštnej dobe plnej lži a poloprávd. Časť týchto občanov keď si reálne zhodnotia súčasnú politickú a spoločenskú [...]

Spomeňme si na všetkých

15.11.2019

V týchto dňoch za obrovskej podpory súkromných zahraničných médií pôsobiacich na území Slovenska, nevynímajúc verejnoprávnu RTVS, si herci, novodobé celebrity, úspešní privatizéri, zbohatlíci, zmanipulovaní a neraz oklamaní bežní ľudia, ale aj mladí ktorí nezažili predchádzajúcu éru z okázalou pompou spomínajú na 30 výročie Nežnej revolúcie [...]

požiar / Nižná /

Požiar v uzavretej zóne v Černobyle stále horí, radiácia v Kyjeve je v norme

06.04.2020 16:41

Polícia našla osobu, ktorá požiar spôsobila podpálením suchej trávy.

koronavírus, Brooklyn, New York

Newyorské nemocnice: Nie je to chaos, ale obrázky z pekla

06.04.2020 15:53

Štvrtina prijatých ľudí v nemocnici pre pacientov s koronavírusom, zomiera. Mŕtveho strieda na lôžku ďalší v ťažkom stave s dýchacou maskou na tvári.

Vírus / Lekár / Lekári / Doktor / Doktori / Zdravotník /

Vyhliadkovú vežu UFO ozdobí nápis: Zostať silné, Slovensko!

06.04.2020 15:42

Vyhliadková veža bude jednou z ďalších veží na svete, ktorá sa pridáva k podpore obetavých ľudí.

Virus Outbreak Russia Italy

Kto druhému jamu kope... Vyhráža sa Rusko talianskemu novinárovi?

06.04.2020 15:00

Mali to byť srdečné pozdravy z Ruska. Pomoc Kremľa pre koronavírusom devastované Taliansko sa však zmenila na diplomatickú roztržku.