Založ si blog

Hurááá ideme štrajkovať. . .

 

…zachráňme planétu. Dnes táto veta zaznie z úst študentov v rôznych variáciách v 150 štátov planéty Zem čo je pre nás ostatných výstraha, že na planéte Zem sa čosi nekalé deje. … majú pravdu tí naši mladí, že sa ozývajú, lebo ako sa zdá mám starším je už akosi jedno čo bude, aj keď všetci vnímaní cítime, naša planéta Zem umiera. Zem sa pomalí zohrieva až príde čas keď zhorí cela a nezachráni ju ani voda z roztápajúcich sa ľadovcov. Umiera už dlhé dve storočia keď si človek zaumienil, že skrotí prírodu vo svoj prospech a ešte na tom poriadne zarobí a tak ju drancoval. Sprvu len tak oťukával koľko vydrží, ale neskôr už len tak bez ladu a skladu či to k svojmu životu potreboval, alebo nie.  Zem začala pociťovať neblahé účinky človeka keď hlavným cieľom sa stal zisk ktorý prinášal pohodlie a blahobyt ktorý si rozdeľovali tí šikovnejší a ostatní dreli a derú doposiaľ bez toho či to tí vyvolení k svojmu životu potrebujú.

Príčin je viac prečo sa to deje, to je práca pre celé vedecké tímy našich akademikov, ale jednou z hlavných devastácie planéty Zem je nekontrolovateľný kapitalistický systém voľného trhu kde neplatia nijaké reálne aj keď medzinárodným spoločenstvom už prijaté zákony na ochranu  prírody. Tejto tendencii nepomôžu aj keď vzbudia pozornosť ľudí nátlakové a neprirodzené environmentálne akcie typu elektro-automobily, slnečné elektrárne, Gréta Thunbergova a pod. ktoré rýchlo ako prišli vyprchajú.

Planéte Zem pomôže jedine múdrosť mocných sadnúť si za jeden stôl a nastoliť tvrdé plánovité hospodárstvo založené na reálnom trhu potrebného na udržanie životných potrieb ľudstva. Ľudia treba sa nam zamyslieť pokiaľ je čas.

Vďaka Gréta za prebudenie.

Československé spartakiády neboli iba komunistický výmysel

23.06.2021

Články o slovenskej politike presýtenej nenávisťou medzi stranami, pandémiou Kovid 19, politický boj medzi koalíciou a opozíciou, každodennými aférami o zatýkaní nepohodlných politikov začínajú nás bežných ľudí už unavovať. Ako bloger sa už dlhšiu dobu sa snažím vyhnúť týmto nechutným témam ktoré nám bežným ľuďom prinášajú iba stres a neistotu. [...]

Prvomájové zamyslenie: Je Slovensko šťastné?

01.05.2021

Dnes v to upršané prvomájové ráno, mesiaca lásky z regionálneho rádia znie ľubozvučná melódia pri ktorej sa spevák vyznáva aké je naše rodné Slovensko krásne a šťastne. Svojimi slovami ktoré sa pekne rýmujú nás ubezpečuje, že je to zem našich predkov, ale aj nás a našich deti. Dvihol som hlavu od rozčítaného časopisu a započúval som sa do melódie a jej slov [...]

Rusko vojnu nepotrebuje kto tvrdí opak klame

24.04.2021

Možno si niekto z mojich čitateľom položí otázku prečo tak hovorím? Vzhľadom na to, že som pracovne prežil niekoľko rokov na ruskom území a často som sa stretával z obyčajnými ľuďmi tak viem o čom hovorím. Ruský národ, ale nielen on, tykalo sa to väčšiny národov celej vtedajšej Európy na západe aj východe prežil kruté časy v období Prvej svetovej [...]

protest demonštrácia hodžovo námestie bratislava

Šeliga chce mať Kovaříka v parlamente, nepáčia sa mu jeho slová aj činy

02.08.2021 14:06

Poliajný šéf Kovařík má vysvetliť zásah polície počas protestov v Bratislave a svoje slová, že na také demonštrácie si majú ľudia zvykať.

Eduard Heger

Heger má najmenej sledovateľov na sociálnych sieťach, najviac má Čaputová

02.08.2021 12:00

Najviac sledovateľov má na sociálnej sieti Facebook profil prezidentky SR Zuzany Čaputovej s viac ako 318-tisíc sledovateľmi.

Zuzana Čaputová, Ursula von der Leyenová

Polícia o 'prekrížených' rukách Čaputovej: Je to znak rešpektu, nie tajných spolkov

02.08.2021 11:36

Polícia vyvracia hoax, že Zuzana Čaputová, Ursula von der Leyenová a pápež patria do tajného spoločenstva, ktorého vyznávačom bol aj Hitler.

Rory Sabbatini

Sabbatiniho sporné tetovanie? Slováci o ňom debatujú na sociálnych sieťach

02.08.2021 11:08

Aké tetovanie má z vnútornej strany ľavej ruky čerstvý majiteľ striebra z olympiády Rory Sabbatini?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 710362x
Priemerná čítanosť článkov: 9731x

Autor blogu

Kategórie