Založ si blog

Mrazivé slova našej krásnej prezidentky

 

To že ľudské slova  pre toho komu sú určene vedia povzbudiť, potešiť, pohladiť je dávno známa pravda, ale ľudské slova vedia prijímateľa aj  zarmútiť, zdeptať,  znenávidieť, alebo prekvapiť, preto mnoho našich občanov voličov aj nevodičov novej slovenskej prezidentky pani Čaputovej zostalo pri prvých návštevách zahraničia prvých štátnických činov tak trocha zaskočených.

Pri nedávnej návšteve našej peknej prezidentky pani Čaputovej v centrále vojenskej inštitúcie NATO v Bruseli slova o posielaní našich vojakov do cudzích štátov a zvyšovaní výdavkov na zbrojenie prekvapili. Slova ktoré tam vyriekla z nežných ženských úst matky prekvapili nejedného mierumilovne zmýšľajúceho človeka, lebo neveštia pokojnú mierovú budúcnosť pre nás slovenských občanov čo žijeme teraz tu, ale ani pre tých ktorí prídu . Prekvapili a mrazia, keď pani prezidentka prisľúbila, že peniaze ktoré vytvoria prácou naši slovenskí ľudia budeme posielať na zbrojenie, na rozvoj nových zbrani na vesmírne vojny ktorí majú iba jeden cieľ vraždiť. Vraždiť nevinných iných nám vraj nepriateľských ľudí. Jej slova prekvapili o to viac, že v štáte ako je malé Slovensko kde nefunguje zdravotníctvo, sociálny systém, školstvo, kde 10% jeho občanov žije pod hranicou chudoby, kde státisíce vzdelaných ľudí otročia v zahraničných fabrikách, robia sluhov bohatých rodinách a u nás sa nemá kto postarať o rodičov a prarodičov ktorí svoju jeseň života prežívajú opustení a neraz aj doslova vyhodení a nepotrební.

Priatelia a občania Slovenska ktorí chcete žiť v mieri, vážiť si všetkých ľudí bez rozdielu pohlavia, národnosti, rasy a farby pleti, tešiť sa zo svojej práce, deti si pamätajte jedno, že na zbrojení a vojnách odjakživa bohatnú bohatí a mocní, ktorí prepracovanými metódami o nepriateľov burcujú nás ostatných obyvateľov sveta k vojne a vraždeniu sa navzájom nevinných ľudí. Oni si povedia, „veď mi vo svojich podzemných bunkroch a súkromných ostrovoch v prípade vojny prežijeme,“ a keď sa ich opýtate čo ostatní, hneď majú odpoveď: „Čo je nám po nich….“ …a mi ostatní aj keď nám naša pani milá prezidentka z úsmevom radi, máme s tým súhlasiť?

Sloboda slova, vrchol demokracie

16.06.2022

Náhodou som si dnes ráno prezrel v stredajšej /15.6.2022/ Pravde článok „Facebook zrušil Blahovo stránku.“ V dnešnej zvláštnej dobe je to už pre mňa, ale aj iných občanov Slovenska nič neobvykle, lebo sme si už všetci akosi zvykli, že vládna moc ako by sa bála niečoho neviditeľného, že všetko čo aj v malých náznakov je zamerané proti jej praktikám [...]

Najmenej 50 až 100 ľudí zomiera denne. . .

23.05.2022

„Dnes najmenej 50 až 100 ľudí denne môže umierať na najťažšom smere vojny na východe Ukrajiny kde vojaci bránia náš štát, našu nezávislosť,“ vyhlásil prezident Ukrajiny pri stretnutí z novinármi. Toto sa deje v súčasnosti vo vojne z Ruskom ktorá na Ukrajine začala po tzv. Majdane v roku 2014 napadnutím odštiepeneckých republík Donbaskej a Luhanskej ľudovej [...]

Čo sme to za ľudia?

28.04.2022

Takú, alebo podobnú otázku si musel položiť aspoň trochu vnímavý občan sledujúc včera popoludní 27.4.2022 parlamentnú rozpravu slovenského zákonodarného zboru. Práve rečniaci opozičný poslanec stojac za rečníckym pultom ktorý nabral odvahy a poukazoval na nezákonnosti slovenskej justičnej a policajnej mašinérie kde na skutočných príkladov zadržaných [...]

Ján Slota

Bývalému šéfovi SNS Jánovi Slotovi pribudlo ďalšie obvinenie

18.08.2022 13:08

Obvinie sa týka úplatku v súvislosti s vybavovaním rozhodnutí Krajského súdu Žilina v roku 2013.

Robert Fico / Milan Uhrík /

Fico s Uhríkom vyzývajú v spoločnom videu k referendu

18.08.2022 13:03

Fico vo videu tvrdí, že jedinou demokratickou cestou, ako vyriešiť krízu je referendum o demisii vlády a zmene Ústavy SR.

Filip Sulík

Sulíkov syn ponúka za plnenie bizarných úloh na internete peniaze. Prokuratúra to preverí

18.08.2022 12:42

Za peniaze sú mladí ľudia ochotní plniť často nechutné a šokujúce výzvy ako ostrihať sa dohola, umyť si zuby šampónom, vypiť vodu zo záchodu, či dokonca zjesť exkrement.

SR Osuské Záhorie Počasie Sucho Voda Nedostatok TTX

V obciach sa hľadá voda. Studne sú suché a cisterny nestíhajú

18.08.2022 12:29

V skutočnosti je miest, kde nie je voda, oveľa viac ako 12, v ktorých vyhlásilo mimoriadnu situáciu ministerstvo vnútra.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 758803x
Priemerná čítanosť článkov: 8823x

Autor blogu

Kategórie