Založ si blog

Mrazivé slova našej krásnej prezidentky

 

To že ľudské slova  pre toho komu sú určene vedia povzbudiť, potešiť, pohladiť je dávno známa pravda, ale ľudské slova vedia prijímateľa aj  zarmútiť, zdeptať,  znenávidieť, alebo prekvapiť, preto mnoho našich občanov voličov aj nevodičov novej slovenskej prezidentky pani Čaputovej zostalo pri prvých návštevách zahraničia prvých štátnických činov tak trocha zaskočených.

Pri nedávnej návšteve našej peknej prezidentky pani Čaputovej v centrále vojenskej inštitúcie NATO v Bruseli slova o posielaní našich vojakov do cudzích štátov a zvyšovaní výdavkov na zbrojenie prekvapili. Slova ktoré tam vyriekla z nežných ženských úst matky prekvapili nejedného mierumilovne zmýšľajúceho človeka, lebo neveštia pokojnú mierovú budúcnosť pre nás slovenských občanov čo žijeme teraz tu, ale ani pre tých ktorí prídu . Prekvapili a mrazia, keď pani prezidentka prisľúbila, že peniaze ktoré vytvoria prácou naši slovenskí ľudia budeme posielať na zbrojenie, na rozvoj nových zbrani na vesmírne vojny ktorí majú iba jeden cieľ vraždiť. Vraždiť nevinných iných nám vraj nepriateľských ľudí. Jej slova prekvapili o to viac, že v štáte ako je malé Slovensko kde nefunguje zdravotníctvo, sociálny systém, školstvo, kde 10% jeho občanov žije pod hranicou chudoby, kde státisíce vzdelaných ľudí otročia v zahraničných fabrikách, robia sluhov bohatých rodinách a u nás sa nemá kto postarať o rodičov a prarodičov ktorí svoju jeseň života prežívajú opustení a neraz aj doslova vyhodení a nepotrební.

Priatelia a občania Slovenska ktorí chcete žiť v mieri, vážiť si všetkých ľudí bez rozdielu pohlavia, národnosti, rasy a farby pleti, tešiť sa zo svojej práce, deti si pamätajte jedno, že na zbrojení a vojnách odjakživa bohatnú bohatí a mocní, ktorí prepracovanými metódami o nepriateľov burcujú nás ostatných obyvateľov sveta k vojne a vraždeniu sa navzájom nevinných ľudí. Oni si povedia, „veď mi vo svojich podzemných bunkroch a súkromných ostrovoch v prípade vojny prežijeme,“ a keď sa ich opýtate čo ostatní, hneď majú odpoveď: „Čo je nám po nich….“ …a mi ostatní aj keď nám naša pani milá prezidentka z úsmevom radi, máme s tým súhlasiť?

Československé spartakiády neboli iba komunistický výmysel

23.06.2021

Články o slovenskej politike presýtenej nenávisťou medzi stranami, pandémiou Kovid 19, politický boj medzi koalíciou a opozíciou, každodennými aférami o zatýkaní nepohodlných politikov začínajú nás bežných ľudí už unavovať. Ako bloger sa už dlhšiu dobu sa snažím vyhnúť týmto nechutným témam ktoré nám bežným ľuďom prinášajú iba stres a neistotu. [...]

Prvomájové zamyslenie: Je Slovensko šťastné?

01.05.2021

Dnes v to upršané prvomájové ráno, mesiaca lásky z regionálneho rádia znie ľubozvučná melódia pri ktorej sa spevák vyznáva aké je naše rodné Slovensko krásne a šťastne. Svojimi slovami ktoré sa pekne rýmujú nás ubezpečuje, že je to zem našich predkov, ale aj nás a našich deti. Dvihol som hlavu od rozčítaného časopisu a započúval som sa do melódie a jej slov [...]

Rusko vojnu nepotrebuje kto tvrdí opak klame

24.04.2021

Možno si niekto z mojich čitateľom položí otázku prečo tak hovorím? Vzhľadom na to, že som pracovne prežil niekoľko rokov na ruskom území a často som sa stretával z obyčajnými ľuďmi tak viem o čom hovorím. Ruský národ, ale nielen on, tykalo sa to väčšiny národov celej vtedajšej Európy na západe aj východe prežil kruté časy v období Prvej svetovej [...]

protest demonštrácia hodžovo námestie bratislava

Šeliga chce mať Kovaříka v parlamente, nepáčia sa mu jeho slová aj činy

02.08.2021 14:06

Poliajný šéf Kovařík má vysvetliť zásah polície počas protestov v Bratislave a svoje slová, že na také demonštrácie si majú ľudia zvykať.

Eduard Heger

Heger má najmenej sledovateľov na sociálnych sieťach, najviac má Čaputová

02.08.2021 12:00

Najviac sledovateľov má na sociálnej sieti Facebook profil prezidentky SR Zuzany Čaputovej s viac ako 318-tisíc sledovateľmi.

Zuzana Čaputová, Ursula von der Leyenová

Polícia o 'prekrížených' rukách Čaputovej: Je to znak rešpektu, nie tajných spolkov

02.08.2021 11:36

Polícia vyvracia hoax, že Zuzana Čaputová, Ursula von der Leyenová a pápež patria do tajného spoločenstva, ktorého vyznávačom bol aj Hitler.

Rory Sabbatini

Sabbatiniho sporné tetovanie? Slováci o ňom debatujú na sociálnych sieťach

02.08.2021 11:08

Aké tetovanie má z vnútornej strany ľavej ruky čerstvý majiteľ striebra z olympiády Rory Sabbatini?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 710365x
Priemerná čítanosť článkov: 9731x

Autor blogu

Kategórie