Založ si blog

Slovenskú spravodlivosť určujú média, alebo je to inak?

 

Veľké percento občanov Slovenská ktorí časť života prežili v tzv. totalite ako sa teraz moderne hovorí dobe z pred roka 1989 a časť prežívajú teraz v tzv. demokracii a ctili si zákony vtedajšie aj terajšie a to im zostalo aj v tejto zvláštnej dobe plnej lži a poloprávd. Časť týchto občanov keď si reálne zhodnotia súčasnú politickú a spoločenskú situáciu neraz nedokážu pochopiť čo sa to deje zo slovenskou spravodlivosťou ako celkom, počnúc od represívnych orgánov, cez orgány činné v trestnom konaní , cez prokuratúru a súdy. Vyzerá to tak, že skupinou pravicových strán sú ovládane média a tie pod ich tlakom a následne masírovaním verejnej mienky určovali ako sa tieto orgány moci majú správať. Jednoducho povedané čo povedia pravicoví politici to „odhalia,“  média a tak iba to je jediná pravda bez toho aby prebehlo riadne vyšetrovanie a stanovenie tej či onej viny. Súčasné ponímanie slovenskej realita a spravodlivosti súkromnými médiami je už dlhodobo tendenčné. Toto sa dá pochopiť, lebo ako hovorí slovenské príslovie „koho chleba ješ to pána chváľ.“ Pochopiť, že takto tendenčne sa správa aj verejnoprávna RTVS platená z peňazí daňových poplatníkov je už trocha problematické.

Takým vypuklým prípadom v poslednom čase špionážna kauza Naď. Keď sa do akýchkoľvek problémov dostane politik, alebo prívrženec súčasnej vládnej koalície všetky súkromné média na čele z verejnoprávnou RTVS bičujú verejnosť o vine dotyčného nešťastníka. Keď je to naopak a ide o opozičného vraj demokratického politika, alebo priaznivca, tak ta istá RTVS sa prostredníctvom svojich politických komentátorov v Televíznych novinách, alebo v Rádio žurnále snaží zľahčovať vinu a akoby mediálnym tlakom zasahovať ako sa ma vyšetrovanie posúvať. Vehementné obhajuje upodozrievaného o jeho nevine bez toho aby bola oboznámená čo mu príslušné organy kladu za vinu. Z právneho hľadiska toto počínanie médií sa javí ako napomáhanie a krytie trestného činu ktoré by orgány činné v trestnom konaní spolu s prokurátorov nemali opomenúť.

Československé spartakiády neboli iba komunistický výmysel

23.06.2021

Články o slovenskej politike presýtenej nenávisťou medzi stranami, pandémiou Kovid 19, politický boj medzi koalíciou a opozíciou, každodennými aférami o zatýkaní nepohodlných politikov začínajú nás bežných ľudí už unavovať. Ako bloger sa už dlhšiu dobu sa snažím vyhnúť týmto nechutným témam ktoré nám bežným ľuďom prinášajú iba stres a neistotu. [...]

Prvomájové zamyslenie: Je Slovensko šťastné?

01.05.2021

Dnes v to upršané prvomájové ráno, mesiaca lásky z regionálneho rádia znie ľubozvučná melódia pri ktorej sa spevák vyznáva aké je naše rodné Slovensko krásne a šťastne. Svojimi slovami ktoré sa pekne rýmujú nás ubezpečuje, že je to zem našich predkov, ale aj nás a našich deti. Dvihol som hlavu od rozčítaného časopisu a započúval som sa do melódie a jej slov [...]

Rusko vojnu nepotrebuje kto tvrdí opak klame

24.04.2021

Možno si niekto z mojich čitateľom položí otázku prečo tak hovorím? Vzhľadom na to, že som pracovne prežil niekoľko rokov na ruskom území a často som sa stretával z obyčajnými ľuďmi tak viem o čom hovorím. Ruský národ, ale nielen on, tykalo sa to väčšiny národov celej vtedajšej Európy na západe aj východe prežil kruté časy v období Prvej svetovej [...]

protest demonštrácia hodžovo námestie bratislava

Šeliga chce mať Kovaříka v parlamente, nepáčia sa mu jeho slová aj činy

02.08.2021 14:06

Poliajný šéf Kovařík má vysvetliť zásah polície počas protestov v Bratislave a svoje slová, že na také demonštrácie si majú ľudia zvykať.

Eduard Heger

Heger má najmenej sledovateľov na sociálnych sieťach, najviac má Čaputová

02.08.2021 12:00

Najviac sledovateľov má na sociálnej sieti Facebook profil prezidentky SR Zuzany Čaputovej s viac ako 318-tisíc sledovateľmi.

Zuzana Čaputová, Ursula von der Leyenová

Polícia o 'prekrížených' rukách Čaputovej: Je to znak rešpektu, nie tajných spolkov

02.08.2021 11:36

Polícia vyvracia hoax, že Zuzana Čaputová, Ursula von der Leyenová a pápež patria do tajného spoločenstva, ktorého vyznávačom bol aj Hitler.

Rory Sabbatini

Sabbatiniho sporné tetovanie? Slováci o ňom debatujú na sociálnych sieťach

02.08.2021 11:08

Aké tetovanie má z vnútornej strany ľavej ruky čerstvý majiteľ striebra z olympiády Rory Sabbatini?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 710364x
Priemerná čítanosť článkov: 9731x

Autor blogu

Kategórie