Založ si blog

Nádej z roku 1989 sa pretavila v sklamanie

 

„Mimoriadna správa.

Dnes desiateho novembra 1989 padol berlínsky múr, ktorý rozdelil Nemecko…, ľudia pred Branderburskou bránou prechádzajú z jednej strany Berlína na druhu, padajú si do náručia, veselia sa a tancujú…,“ hlásila rozhlasová stanica Slobodná Európa v tento pamätný jesenný deň.

Miliónom ľudí, žijúcim v tzv. východnom bloku zablikala iskrička nádeje, že Západ aj Východ dovtedy rozdeleného sveta vyvolaného výsledkami po II. SV po porážke nemeckého fašizmu, plnou obeti a skazy konečne začína pričinením svetových politikov Michaila Gorbačova a Ronalda Regana naberať ten správny smer.

Dnes 9.11. 2018 takmer po tridsiatich rokoch po tejto dejinnej udalosti plnej nádeje na spravodlivejší svet zostala pre milióny sklamaných ľudí iba trpká spomienka a dni ktoré vyburcovali národy k zmene sociálnych a politických pomerom.  Áno, verili sme v lepší a spravodlivejší svet pre všetkých, ale bohužiaľ dostalo to iba pár vyvolených zostal koláč plný medu a ostatným ktorí ten koláč piekli štyridsať rokov v nádeji, že je to pre nich sa ušiel iba pocit horkosti a opovrhnutia.

Karel Gott, človek zo silným charakterom

15.07.2019

Spevák svetového mena ktorý v týchto dňoch oslavuje 80 výročie svojho narodenia a úspešnej speváckej kartery a to musím hrdé povedať, že bol aj náš československý je a zostane v mojej viac »

Mrazivé slova našej krásnej prezidentky

26.06.2019

To že ľudské slova pre toho komu sú určene vedia povzbudiť, potešiť, pohladiť je dávno známa pravda, ale ľudské slova vedia prijímateľa aj zarmútiť, zdeptať, znenávidieť, alebo prekvapiť, viac »

Černobyľ memento nezodpovednosti, skutočnosť a fámy

16.06.2019

Hrany komerčný, koprodukčný miniserial americkej televízie HBO a britskej televízie Sky, Černobyľ natočený podľa o skutočnej historickej udalosti znovu rozvíril už stabilizované vody tejto viac »

Béla Bugár,

Most-Híd a SMK chcú uzatvoriť rokovania o možnej koalícii do konca augusta

19.08.2019 20:53

Jednou z problémových tém je tiež podiel ľudí na potenciálnej kandidátke.

USA / Donald Trump /

USA otestovali raketu stredného doletu

19.08.2019 19:39

Spojené štáty od INF oficiálne odstúpili 2. augusta.

šufliarsky

Bomba alebo rozstrieľanie v aute

19.08.2019 19:15

Podľa informácií Pravdy tieto dve možnosti mali zvažovať páchatelia pri plánovaní vraždy vtedajšieho prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

Emmanuel Macron

Macron vidí reálnu šancu pre mier na Ukrajine

19.08.2019 19:06, aktualizované: 19:42

Ruský prezident tiež povedal Macronovi, že Moskva podporuje útoky sýrskej armády proti "teroristom" v severnej provincii Idlib.