Založ si blog

Nádej z roku 1989 sa pretavila v sklamanie

 

„Mimoriadna správa.

Dnes desiateho novembra 1989 padol berlínsky múr, ktorý rozdelil Nemecko…, ľudia pred Branderburskou bránou prechádzajú z jednej strany Berlína na druhu, padajú si do náručia, veselia sa a tancujú…,“ hlásila rozhlasová stanica Slobodná Európa v tento pamätný jesenný deň.

Miliónom ľudí, žijúcim v tzv. východnom bloku zablikala iskrička nádeje, že Západ aj Východ dovtedy rozdeleného sveta vyvolaného výsledkami po II. SV po porážke nemeckého fašizmu, plnou obeti a skazy konečne začína pričinením svetových politikov Michaila Gorbačova a Ronalda Regana naberať ten správny smer.

Dnes 9.11. 2018 takmer po tridsiatich rokoch po tejto dejinnej udalosti plnej nádeje na spravodlivejší svet zostala pre milióny sklamaných ľudí iba trpká spomienka a dni ktoré vyburcovali národy k zmene sociálnych a politických pomerom.  Áno, verili sme v lepší a spravodlivejší svet pre všetkých, ale bohužiaľ dostalo to iba pár vyvolených zostal koláč plný medu a ostatným ktorí ten koláč piekli štyridsať rokov v nádeji, že je to pre nich sa ušiel iba pocit horkosti a opovrhnutia.

Slovenské média ako výrobcovia nenávisti?

09.12.2018

Aj takto by sa dalo nazvať po novom slovenské /a nielen slovenské/média ktoré svoje poslanie uspôsobili popri bežných spravách, kriminálnych prípadov, čiernych kroník, oznamov a inzercii viac »

Neberte nám pôrodnicu vo Svidníku

06.12.2018

Volajú predstavitelia samosprávy primátori oboch neveľkých okresných miest, Svidník a Stropkov. Volajú starostovia obci, krajskí aj okresní poslanci, primári jednotlivých oddelení, lekári viac »

. .. a máme sa dobré. ..

15.08.2018

„Dobrý deň“, úctivo sa pozdravila staršia pani pred okienkom pouličnej zmenárne. „Čo si prajete babka“, ozvala sa mladá slečna za okienkom. „Doláriky mate“, váhavo sa opýtala, viac »

Tesco, hypermaket, obchod, pokladňa, kasa, bloček

Ceny v obchodoch by mali v tomto roku rásť miernejšie ako vlani

19.01.2019 22:17

Inflácia meraná indexom spotrebiteľských cien (CPI) by v tomto roku mala zostať pod úrovňou vlaňajška, keď dosiahla 2,5 % nárast.

Vrtuľník

Leteckí záchranári pomáhali štyrom zraneným lyžiarom

19.01.2019 21:16

Traja muži a jedno dievča utrpeli poranenia pri lyžovaní na Martinských holiach, Jasnej a Vysokých Tatrách.

Nemecko Merkelová prejav novoročný

Merkelová vyzýva na užšiu spoluprácu EÚ v oblasti obranných systémov

19.01.2019 20:15

Zároveň Nemcov varovala, že možno budú musieť pristúpiť ku kompromisom ohľadom prísnych vývozných pravidiel.

polícia, václavské námestie

V Prahe sa pokúsil upáliť ďalší muž, polícia

19.01.2019 19:34

Okolnosti a motív činu polícia vyšetruje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 261878x
Priemerná čítanosť článkov: 4941x

Autor blogu

Kategórie