Založ si blog

Východňare neorú, nesejú a predsa žnú.

 

Tento zaujímavý nadpis k dnešnému blogu ma napadol keď som si otvoril jeden z naj čitateľnejších slovenských týždenníkov vychádzajúcich na Slovensku už bezmála sedemdesiat rokov.

V uvedenom časopise na zadnej strane v rubrike humor sa istý pán Florek z Prešova na základe politických turbelencií ohľadom získavania poľnohospodárskych dotácií na hektáre poľnohospodárskej pôdy zo Slovenskej Poľnohospodárskej platobnej agentúry riadenej MP SR, obrábanej východoslovenskými farmármi vraj spriaznenými zo iba stranou SMER – SD dostal nápad a pokúsil o nový politický vtip citujem: „Farmári na východnom Slovensku sú ako vtáctvo nebeské. Neorú, nesejú, a predsa ich PPA – čka živí“.

Pod vplyvom neutíchajúceho masmediálneho tlaku na zlodejských „Výchdňarských“ farmárov, nevynímajúc ani tých talianskych ktorí hospodária na slovenskej pôde,  na ktorých sa česť výnimkám hádže najhrubšia špina, bez toho aby to doposiaľ niekto zo zainteresovaných masmediálnych špiničov podložil konkrétnymi overenými faktami/okrem jednej pani ktorá si k pôde na dotácie pripočítala parkovisko a ovocný sad/ na základe serióznych kontrol, že východoslovenský farmári kradnú, podvádzajú k tomu páchajú nehorázne zločiny som vtip sa podaril a tak som  sa zasmial, ale nedalo mi aby som sa na vec pozrel bližšie.

Pomocou googla prelistoval som si štatút PPA SR kde som sa okrem iného dozvedel:

PPA ako akreditovaný  orgán štátnej správy zabezpečuje administratívnu činnosť pri poskytovaní podpory v poľnohospodárstve, potravinárstve, lesnom hospodárstve, rybnom hospodárstve  a na rozvoj vidieka z prostriedkov štátneho rozpočtu podľa osobitných predpisov pre celú Slovensko. Takže z toho vyplýva, že PPA tieto prostriedky aj dotácie z EÚ rozdeľuje nie iba pre Východňarov ale pre všetkých ktorých uvádza vo svojom štatúte.

Toľko štatút a skutočnosť je taká, že PPA si skutočne plní svoje poslanie a podľa doteraz platných zákonoch prideľuje finančne dotácie na obrábanú pôdu ktorú majú poľnohospodári zazmluvnene. Podľa EÚ stačí pridelenú pôdu obrobiť, takže skutočne farmár nemusí „ani orať ani siať“, stačí ju obrobiť napr. pokosiť. Tu je treba pripomenúť, že prečo je to tak, je to preto lebo západná Európa nepotrebuje aby Slovensko produkovalo poľnohospodárske produkty, ale stačí pôdu iba udržiavať, oni „starí Západňari „ produkujú toľko, že nasýtia aj nás. Je jasne, že aj keď platia určité zákonné pravidla, tak tam môže dochádzať k určitému skresleniu výmery pozemkov a určite aj k podvodom,  lebo nie všetci poľnohospodári sú čestní, aj tu sa nájde nejaká čierna ovca ktorá sa pokúša obísť zákon a získať viac peňazí,  ale to neznamená, že to páchajú len Vychodňare ako to dnes propagujú slovenské masmédia a rečníci na tribúnach. Toto, alebo niečo podobné sa deje na celom Slovensku a aj v celej EÚ kde sa prideľujú dotácie do poľnohospodárstva, ale to asi naším rečníkom nedošlo, že masívnym mediálnym kydaním na Slovenské poľnohospodárstvo síce sa zviditeľnili vo svete, ale v konečnom  dôsledku Slovensko poškodili čo ukáže najbližšia budúcnosť, ďalším znížením sebestačnosti vo výrobe potravín a nezamestnanosti, lebo celý svet už vie, že na nečestných tzv. slovenských gauneroch si dá EÚ veľký pozor aby s nimi jednala ako zo seba rovnými.

 

Cítim sa byť slušným občanom, ale s tým čo sa deje na Slovensku nesúhlasím

21.03.2018

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska ktorý sa postavil po tragickej udalosti pri ktorej prišli dvaja mladí ľudia o život na čelo politickej zmeny na Slovensku v utorok 20. 3. 2018 po 15 viac »

Priatelia nedajme sa oklamať falošnými politikmi

14.03.2018

Nespokojnosť s niečím čo je štandardným ustáleným javiacim sa ako prežitok, či je to v politike, náboženstve, spoločenskom živote, alebo v iných oblastiach od nepamäti ľudstva vždy bolo viac »

Pán Putin, môžte odpovedať: Kto koho zavádza

15.12.2017

15.12. 2017 som mal možnosť po dlhom čase okrem našich slovenských médií silne ovplyvnené jednostrannou tzv. západnou demokraciou sledovať aj čosi iné. Ani neviem ako sa k tomu dostal cez viac »

Vladimir Putin, summit

Pripojenie Krymu k Rusku nebola anexia, povedal Putin

17.07.2018 11:04

Zopakoval, že Krymský polostrov sa stal súčasťou Ruskej federácie ako výsledok demokratického referenda.

ministerka školstva, lubyova,

Lubyová: Ministerstvo školstva sa snaží zlepšiť postavenie učiteľov

17.07.2018 10:48

Podľa Lubyovej je atraktivita povolania pedagóga samozrejme do veľkej miery o platoch

japonsko, horúčavy, povodne, vojaci, armáda

Horúčavy v Japonsku si za tri dni vyžiadali 14 obetí

17.07.2018 10:24

Mimoriadne vysoké teploty marili upratovacie práce v oblastiach, ktoré minulý týždeň zasiahli povodne.

Donald Trump, Vladimir Putin

Slabý a ponížený. Tak vyzeral Trump vedľa Putina, píše Time

17.07.2018 10:20

Americké médiá Trumpa po summite v Helsinkách nešetria.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 170418x
Priemerná čítanosť článkov: 3478x

Autor blogu

Kategórie