Založ si blog

Východňare neorú, nesejú a predsa žnú.

 

Tento zaujímavý nadpis k dnešnému blogu ma napadol keď som si otvoril jeden z naj čitateľnejších slovenských týždenníkov vychádzajúcich na Slovensku už bezmála sedemdesiat rokov.

V uvedenom časopise na zadnej strane v rubrike humor sa istý pán Florek z Prešova na základe politických turbelencií ohľadom získavania poľnohospodárskych dotácií na hektáre poľnohospodárskej pôdy zo Slovenskej Poľnohospodárskej platobnej agentúry riadenej MP SR, obrábanej východoslovenskými farmármi vraj spriaznenými zo iba stranou SMER – SD dostal nápad a pokúsil o nový politický vtip citujem: „Farmári na východnom Slovensku sú ako vtáctvo nebeské. Neorú, nesejú, a predsa ich PPA – čka živí“.

Pod vplyvom neutíchajúceho masmediálneho tlaku na zlodejských „Výchdňarských“ farmárov, nevynímajúc ani tých talianskych ktorí hospodária na slovenskej pôde,  na ktorých sa česť výnimkám hádže najhrubšia špina, bez toho aby to doposiaľ niekto zo zainteresovaných masmediálnych špiničov podložil konkrétnymi overenými faktami/okrem jednej pani ktorá si k pôde na dotácie pripočítala parkovisko a ovocný sad/ na základe serióznych kontrol, že východoslovenský farmári kradnú, podvádzajú k tomu páchajú nehorázne zločiny som vtip sa podaril a tak som  sa zasmial, ale nedalo mi aby som sa na vec pozrel bližšie.

Pomocou googla prelistoval som si štatút PPA SR kde som sa okrem iného dozvedel:

PPA ako akreditovaný  orgán štátnej správy zabezpečuje administratívnu činnosť pri poskytovaní podpory v poľnohospodárstve, potravinárstve, lesnom hospodárstve, rybnom hospodárstve  a na rozvoj vidieka z prostriedkov štátneho rozpočtu podľa osobitných predpisov pre celú Slovensko. Takže z toho vyplýva, že PPA tieto prostriedky aj dotácie z EÚ rozdeľuje nie iba pre Východňarov ale pre všetkých ktorých uvádza vo svojom štatúte.

Toľko štatút a skutočnosť je taká, že PPA si skutočne plní svoje poslanie a podľa doteraz platných zákonoch prideľuje finančne dotácie na obrábanú pôdu ktorú majú poľnohospodári zazmluvnene. Podľa EÚ stačí pridelenú pôdu obrobiť, takže skutočne farmár nemusí „ani orať ani siať“, stačí ju obrobiť napr. pokosiť. Tu je treba pripomenúť, že prečo je to tak, je to preto lebo západná Európa nepotrebuje aby Slovensko produkovalo poľnohospodárske produkty, ale stačí pôdu iba udržiavať, oni „starí Západňari „ produkujú toľko, že nasýtia aj nás. Je jasne, že aj keď platia určité zákonné pravidla, tak tam môže dochádzať k určitému skresleniu výmery pozemkov a určite aj k podvodom,  lebo nie všetci poľnohospodári sú čestní, aj tu sa nájde nejaká čierna ovca ktorá sa pokúša obísť zákon a získať viac peňazí,  ale to neznamená, že to páchajú len Vychodňare ako to dnes propagujú slovenské masmédia a rečníci na tribúnach. Toto, alebo niečo podobné sa deje na celom Slovensku a aj v celej EÚ kde sa prideľujú dotácie do poľnohospodárstva, ale to asi naším rečníkom nedošlo, že masívnym mediálnym kydaním na Slovenské poľnohospodárstvo síce sa zviditeľnili vo svete, ale v konečnom  dôsledku Slovensko poškodili čo ukáže najbližšia budúcnosť, ďalším znížením sebestačnosti vo výrobe potravín a nezamestnanosti, lebo celý svet už vie, že na nečestných tzv. slovenských gauneroch si dá EÚ veľký pozor aby s nimi jednala ako zo seba rovnými.

 

Slovenské média ako výrobcovia nenávisti?

09.12.2018

Aj takto by sa dalo nazvať po novom slovenské /a nielen slovenské/média ktoré svoje poslanie uspôsobili popri bežných spravách, kriminálnych prípadov, čiernych kroník, oznamov a inzercii viac »

Neberte nám pôrodnicu vo Svidníku

06.12.2018

Volajú predstavitelia samosprávy primátori oboch neveľkých okresných miest, Svidník a Stropkov. Volajú starostovia obci, krajskí aj okresní poslanci, primári jednotlivých oddelení, lekári viac »

Nádej z roku 1989 sa pretavila v sklamanie

09.11.2018

„Mimoriadna správa. Dnes desiateho novembra 1989 padol berlínsky múr, ktorý rozdelil Nemecko..., ľudia pred Branderburskou bránou prechádzajú z jednej strany Berlína na druhu, padajú si do viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 248745x
Priemerná čítanosť článkov: 4693x

Autor blogu

Kategórie