Založ si blog

Východňare neorú, nesejú a predsa žnú.

 

Tento zaujímavý nadpis k dnešnému blogu ma napadol keď som si otvoril jeden z naj čitateľnejších slovenských týždenníkov vychádzajúcich na Slovensku už bezmála sedemdesiat rokov.

V uvedenom časopise na zadnej strane v rubrike humor sa istý pán Florek z Prešova na základe politických turbelencií ohľadom získavania poľnohospodárskych dotácií na hektáre poľnohospodárskej pôdy zo Slovenskej Poľnohospodárskej platobnej agentúry riadenej MP SR, obrábanej východoslovenskými farmármi vraj spriaznenými zo iba stranou SMER – SD dostal nápad a pokúsil o nový politický vtip citujem: „Farmári na východnom Slovensku sú ako vtáctvo nebeské. Neorú, nesejú, a predsa ich PPA – čka živí“.

Pod vplyvom neutíchajúceho masmediálneho tlaku na zlodejských „Výchdňarských“ farmárov, nevynímajúc ani tých talianskych ktorí hospodária na slovenskej pôde,  na ktorých sa česť výnimkám hádže najhrubšia špina, bez toho aby to doposiaľ niekto zo zainteresovaných masmediálnych špiničov podložil konkrétnymi overenými faktami/okrem jednej pani ktorá si k pôde na dotácie pripočítala parkovisko a ovocný sad/ na základe serióznych kontrol, že východoslovenský farmári kradnú, podvádzajú k tomu páchajú nehorázne zločiny som vtip sa podaril a tak som  sa zasmial, ale nedalo mi aby som sa na vec pozrel bližšie.

Pomocou googla prelistoval som si štatút PPA SR kde som sa okrem iného dozvedel:

PPA ako akreditovaný  orgán štátnej správy zabezpečuje administratívnu činnosť pri poskytovaní podpory v poľnohospodárstve, potravinárstve, lesnom hospodárstve, rybnom hospodárstve  a na rozvoj vidieka z prostriedkov štátneho rozpočtu podľa osobitných predpisov pre celú Slovensko. Takže z toho vyplýva, že PPA tieto prostriedky aj dotácie z EÚ rozdeľuje nie iba pre Východňarov ale pre všetkých ktorých uvádza vo svojom štatúte.

Toľko štatút a skutočnosť je taká, že PPA si skutočne plní svoje poslanie a podľa doteraz platných zákonoch prideľuje finančne dotácie na obrábanú pôdu ktorú majú poľnohospodári zazmluvnene. Podľa EÚ stačí pridelenú pôdu obrobiť, takže skutočne farmár nemusí „ani orať ani siať“, stačí ju obrobiť napr. pokosiť. Tu je treba pripomenúť, že prečo je to tak, je to preto lebo západná Európa nepotrebuje aby Slovensko produkovalo poľnohospodárske produkty, ale stačí pôdu iba udržiavať, oni „starí Západňari „ produkujú toľko, že nasýtia aj nás. Je jasne, že aj keď platia určité zákonné pravidla, tak tam môže dochádzať k určitému skresleniu výmery pozemkov a určite aj k podvodom,  lebo nie všetci poľnohospodári sú čestní, aj tu sa nájde nejaká čierna ovca ktorá sa pokúša obísť zákon a získať viac peňazí,  ale to neznamená, že to páchajú len Vychodňare ako to dnes propagujú slovenské masmédia a rečníci na tribúnach. Toto, alebo niečo podobné sa deje na celom Slovensku a aj v celej EÚ kde sa prideľujú dotácie do poľnohospodárstva, ale to asi naším rečníkom nedošlo, že masívnym mediálnym kydaním na Slovenské poľnohospodárstvo síce sa zviditeľnili vo svete, ale v konečnom  dôsledku Slovensko poškodili čo ukáže najbližšia budúcnosť, ďalším znížením sebestačnosti vo výrobe potravín a nezamestnanosti, lebo celý svet už vie, že na nečestných tzv. slovenských gauneroch si dá EÚ veľký pozor aby s nimi jednala ako zo seba rovnými.

 

. .. a máme sa dobré. ..

15.08.2018

„Dobrý deň“, úctivo sa pozdravila staršia pani pred okienkom pouličnej zmenárne. „Čo si prajete babka“, ozvala sa mladá slečna za okienkom. „Doláriky mate“, váhavo sa opýtala, viac »

Cítim sa byť slušným občanom, ale s tým čo sa deje na Slovensku nesúhlasím

21.03.2018

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska ktorý sa postavil po tragickej udalosti pri ktorej prišli dvaja mladí ľudia o život na čelo politickej zmeny na Slovensku v utorok 20. 3. 2018 po 15 viac »

Priatelia nedajme sa oklamať falošnými politikmi

14.03.2018

Nespokojnosť s niečím čo je štandardným ustáleným javiacim sa ako prežitok, či je to v politike, náboženstve, spoločenskom živote, alebo v iných oblastiach od nepamäti ľudstva vždy bolo viac »

brexit

Britská vláda plne podporuje Mayovej plán brexitu

24.09.2018 23:23

Britská premiérka sa drží svojho návrhu známeho ako plán z Chequers aj napriek kritike zo strany lídrov EÚ.

Sýria Rusko S-300 obrana protivzdušná dodanie

Konašenkov: Radar dokazuje, že za zostrelenie Iliušina môže Izrael

24.09.2018 23:12

Podľa záznamu z komplexu S-400 z ruskej vojenskej základni Humajmím bolo pôvodným cieľom rakety izraelské viacúčelové stíhacie lietadlo typu F-16.

Irán prehliadka útok obete spomienka

Irán pohrozil USA a Izraelu ničivou odvetou za útok v Ahváze

24.09.2018 22:23

Teherán obvinil Saudskú Arábiu a Spojené arabské emiráty, že čin, ktorý si vyžiadal 25 mŕtvych, financovali.

zjuganov, Žirinovský

Putinovo Jednotné Rusko prehralo štvrté gubernátorské voľby

24.09.2018 21:23

Podľa expertov sa protestné hlasovanie javí ako reakcia na nepopulárne rozhodnutie zvýšiť vek odchodu do penzie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 205058x
Priemerná čítanosť článkov: 4101x

Autor blogu

Kategórie